Майже 300 безробітних у Сумах долучилися до "Армії відновлення"

Фото: Суспільне Суми

Близько 300 сумчан, які втратили роботу і опинилися на біржі праці, поповнили ряди "Армії відновлення". В основному вони працюють для задоволення потреб ЗСУ та отримують виплати в розмірі 6 700 гривень на місяць. Про це кореспондентам Суспільного розповіли у Сумській філії обласного центру зайнятості.

Плетуть маскувальні костюми-кікімори, шиють амуніцію військовим, організовують укриття та готують їжу. Таку роботу виконують робітники "Армії відновлення".

Фото: Суспільне Суми

Пані Оксана понад 15 років працювала бухгалтером. Жінка розповідає, нині перебуває на обліку у центрі зайнятості, але роботи за спеціальністю поки не знайшла. Майже рік працює у волонтерському центрі на суспільно-корисних роботах. "Сюди прийшла з центру зайнятості з грудня. Запропонували плести сітки, а потім сказали є робота для тих, хто вміє гачком працювати. Кікімора складається з 7 деталей. За день, якщо сидіти і нікуди не виходити, ну 2,5 зв'язуємо", — говорить пані Оксана.

"Спочатку я ходила як волонтер, а потім мені запропонували попрацювати від центру зайнятості. Я вже майже рік працюю, мінімальна заробітна плата", — розповіла тимчасово працевлаштована Інна.

Спальники, жилети, сумки для аптечок та маскувальні сітки — усе це виготовляють для воїнів волонтери громадської організації “Сумський бабський батальйон”. Голова організації Валентина Андріяшева каже: рік тому у них додалися працівники після того, як восени 2022 року уклали договір із центром зайнятості.

"У нас нині працює 30 осіб. З них 4 швачки, а решта — підсобні працівники. Підсобні працівники у нас плетуть сітки, ми виготовляємо на тиждень 4500 квадратів. Ще у нас швейна майстерня, там у нас працює 4 швачки. Цілий день, 8 годин, дівчата працюють, вони зайняті, бо в кожної є обсяг роботи, який вони виконують", — розповіла Валентина Андріяшева — голова ГО "СББ-Тил".

Нині на обліку у Сумській філії обласного центру зайнятості зареєстровано 830 безробітних, розповіла начальниця відділу Яна Макаренко. З них 251 людину залучили до проєкту "Армії відновлення". "Вперше у нас була організовано такі види робіт в кінці 2022 року. Перший договір, який ми уклали був з “Сумським бабським батальйоном — Тил”, про організацію та участь безробітних для видів робіт: виготовлення маскувальних сіток, пошиття одягу для військових. Стартувала ця кампанія і було залучено перші 15 осіб з-поміж безробітних", — зазначила жінка.

Начальниця відділу Яна Макаренко. Фото: Суспільне Суми

Нині центр зайнятості має договори із 27 організаціями у Сумській тергромаді.

За словами Яни Макаренко, на період участі в проєкті "Армія відновлення" з безробітними укладається строковий трудовий договір. Оплата проводиться відповідно до відпрацьованого часу в розмірі 6700 гривень на місяць.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram