В Україні загинув доброволець із Грузії, штат Вайомінг визнав Голодомор — головні новини ранку 13 листопада

Ілюстративне фото / Georgian Legion, Facebook

На фронті загинув грузинський боєць; штат Вайомінг визнав Голодомор геноцидом українців, Польща розгорнула танковий батальйон неподалік кордону з Білоруссю та один із кандидатів від республіканців знявся з виборів у президенти США Суспільне підготувало головні новини ранку 13 листопада.

1. В Україні загинув грузинський доброволець Іраклій Курцікідзе

10 листопада під час бойових дій в Україні загинув грузинський боєць Іраклій Курцікідзе. За даними Радіо Свобода, у Міністерстві закордонних справ Грузії підтвердили загибель військового.

Керівник грузинської групи в українських силах спеціальних операцій, підполковник Вано Надірадзе написав у Facebook 12 листопада, що грузинський офіцер героїчно загинув два дні тому. Інформацію про загибель військового не поширювали, поки про це не повідомили його рідних.

Контекст: За даними Радіо Свобода, від початку повномасштабної війни в Україні загинуло понад 50 грузинських добровольців, які воювали на боці українських Збройних Сил.

2. Ще один американський штат визнав Голодомор 1932-33 рр. геноцидом

Американський штат Вайомінг визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу та проголосив листопад місяцем пам'яті про український Голодомор-геноцид. Вайомінг став 32-им штатом, що вшанував жертв Голодомору та визнав його геноцидом українців.

Контекст. 1 листопада американські штати Вашингтон, Мериленд і Аризона визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

3. Польща сформувала новий танковий батальйон біля білоруського кордону

Польща розгорнула у селищі Чартаєв на сході країни неподалік білоруського кордону новий танковий батальйон, що входитиме до складу 1 піхотної дивізії.

Інфраструктура для моторизованої бригади створюється з нуля, оскільки раніше там не дислокувалися військові частини. Вже створено контейнерне містечко з необхідною соціально-побутовою інфраструктурою, яке забезпечує функціонування 180 бійців.

4. Один із кандидатів у президенти США від Республіканської партії зняв свою кандидатуру

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Тім Скотт оголосив, що виходить із передвиборчих перегонів 2024 року. Він підкреслив, що не планує підтримувати іншого кандидата-республіканця на президентських виборах.

Контекст: Два тижні тому, 29 жовтня, колишній віцепрезидент США Майк Пенс також припинив свою боротьбу за крісло президента США.