В Івано-Франківську школярі організували благодійний ярмарок, щоб допомогти ЗСУ

Фото: Facebook/Руслан Марцінків

На площі Ринок в Івано-Франківську міська рада учнівського самоврядування організувала благодійний ярмарок. Під час заходу франківські ліцеїсти пропонували відвідувачам виготовити різдвяну іграшку, скуштувати солодощі, піти на екскурсію Франківським драмтеатром та придбати розмальовані тубуси з фронту.

Про це Суспільному розповів голова ради Олександр Глек.

За його словами, на ярмарку також виступали артисти.

"Ми зрозуміли, що зима буде важкою для всіх — особливо для військових. І вирішили, що треба допомогти. Ми назвали наш ярмарок "Хто, як не ми? Ми — молодь" через те, що це — цитата Романа Гурика. Він її казав під час Революції гідності. Усі зібрані гроші ми передамо у фонд "Рух опору — рух допомоги", — пояснює Олександр Глек.

Участь у ярмарку взяли всі ліцеї Івано-Франківської громади. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він також додав, що участь у ярмарку взяли всі ліцеї Івано-Франківської громади. Кожен навчальний заклад отримав місце у наметі, де розкладав свій товар.

У кожного ліцею було місце у наметі для того, щоб розкласти свій товар. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вікторія та Ірина Шумахер — учениці ліцею № 25. Дівчата продають іграшки, які самі зв'язали в техніці аміґуруміАміґурумі — японське мистецтво в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят та людиноподібних істот.

"Ми спеціально виготовляємо їх, аби продати з благодійною метою. Окрім ярмарків, ми також продаємо їх в інтернеті, а вторговані гроші відправляємо на актуальні збори. Також хочемо, щоб наші іграшки приносили радість", — каже Вікторія Шумахер.

Вікторія та Ірина Шумахер продають іграшки, які самі зв'язали в техніці аміґурумі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В іншому наметі учні пропонують солодощі. Президентка учнівського самоврядування ліцею № 5 Анастасія Гутій розповідає: до цієї події готувалися усі учнівські міністерства, які є в навчальному закладі.

Учні ліцею № 5. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми маємо дуже багато різних пирогів, тортів, пампушки, які сьогодні зранку власноруч пекли. Також вафельні торти, печиво. Сьогодні ми це все робимо на благо для ЗСУ. А ще ми часто організовуємо такі локальні ярмарки у себе в ліцеї, де теж збираємо гроші для військових", — пояснює Анастасія Гутій.

Смаколики, які продавали учні на ярмарку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Переселенка з Рубіжного Неллі Коваль прийшла на ярмарок разом з чоловіком. Жінка каже: придбала тут хенд-мейд солодощі для внуків.

"Так все цікаво, яскраво. Із задоволенням слухаємо пісні, дуже гарна атмосфера. У нас, на сході, подібних заходів було мало і ми шкодуємо про це. Якби їх було більше, можливо, не трапилася б така велика біда", — каже Неллі Коваль.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Учні Узинської гімназії принесли на ярмарок браслети, сережки, дармовиси та персні ручної роботи, а також солодощі, каже одна з учениць закладу Софія Боднар.

"Ці вироби робила я разом із моєю подругою. Зараз активно почали купляти дармовиси", — говорить Софія Боднар.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами голови Івано-Франківської міської ради учнівського самоврядування Олександра Глека, ярмарок триватиме до 19:30.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube