Міністра оборони Хорватії, який спричинив смертельне ДТП, відсторонили від посади

. Міністр оборони Хорватії Маріо Баножич, фото: AP

Міністр оборони Хорватії Маріо Баножич вранці 11 листопада потрапив в автомобільну аварію. Баножича госпіталізували з важкими травмами. Одна людина внаслідок ДТП загинула. Після цього Баножича відсторонили від посади.

Про це повідомляє Associated Press.

"Я відсторонив міністра Баножича від виконання обов'язків міністра оборони, враховуючи надзвичайні обставини", — заявив прем'єр-міністр Андрій Пленкович незабаром після того, як були опубліковані перші результати розслідування аварії на сході Хорватії.

Зазначається, що аварія сталася близько 6 ранку на трасі на сході Хорватії. Баножич був за кермом, коли його автомобіль зіткнувся з фургоном. Водій фургона внаслідок ДТП загинув. Уточнюється, що Баножич обганяв вантажівку в погану погоду, коли врізався у мікроавтобус, що їхав з протилежного боку.

Міністром оборони замість Баножича призначений Здравко Якоп. До цього він був у міністерстві державним секретарем. Заступник прокурора міста Вуковар Біляна Лубурич повідомила, що зразки крові і сечі Баножича взяли на експертизу.

Речник хорватського уряду Марко Міліч висловив співчуття родині загиблого та повідомив, що життю міністра оборони попри серйозні травми нічого не загрожує. За словами лікарів, у Баножича є забої голови, однак він перебуває у свідомості.

Раніше повідомлялося, що Міноборони Хорватії розпочали розслідування, аби з'ясувати причини інциденту.