Міністр енергетики: Україна може націлитися на російську нафту у відповідь на атаки на енергомережі

ЗМІ
. Міністр енергетики України Герман Галущенко. Фото: Львівська ОВА

Україна розгляне можливість нападу на російську нафтогазову інфраструктуру у відповідь на удари по українській енергосистемі взимку.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю Politico.

Галущенко поспілкувався з Politico у Вашингтоні, округ Колумбія, після зустрічі з американськими законодавцями та представниками Білого дому. За його словами, очікується, що російські атаки на енергомережу посиляться, коли температура впаде, а потреба в опаленні приміщень стає критичною.

"Відповідаючи (на атаку Росії — ред.), ми б відповіли тим самим підходом, атакуючи їхню енергетичну інфраструктуру", — сказав він.

Восени та взимку 2022 року російські війська здійснили масовані атаки на енергетичну інфраструктуру України, пошкодивши майже половину енергосистеми країни.

Президент Володимир Зеленський 31 жовтня заявив, що українці будуть "не тільки захищатися, а й відповідати" на російські атаки на критичну інфраструктуру в холодну пору року. Галущенко зазначив журналістам, що ця відповідь може включати удари по нафтогазових операціях Росії.

Викопне паливо є головною рушійною силою російської економіки та основним джерелом доходів для фінансування війни. Хоча Європа зменшила свою залежність від російської нафти з лютого 2022 року, Росія все ще постачає нафту та газ іншим країнам, насамперед Індії та Китаю.

Галущенко сказав, що атаки на російські паливні операції не обов'язково означатимуть зростання світових цін на нафту.

"Атаки на інфраструктуру не будуть такими критичними для цін, особливо коли мова йде про газ і нафту. Я маю на увазі, що це те паливо, яке можна купити не тільки в Росії. Я впевнений, що світ міг би впоратися", — сказав міністр.

Галущенко також заявив, що закликав офіційних осіб США запровадити санкції щодо російської атомної енергетики.