На Миколаївщині відкрили меморіальну залу пам’яті загиблим військовим

У селищі Первомайське Миколаївської області 10-го листопада 2023 року відкрили меморіальну залу пам'яті загиблим військовослужбовцям-односельцям. У списку – воїни, які загинули в періоди АТОАнтитерористична операція/ООСОперація об'єднаних сил та повномасштабної війни.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.

Ідея відкрити меморіальну залу пам'яті загиблим військовослужбовцям-односельцям виникла ще наприкінці 2022 року, каже начальник Первомайської селищної військової адміністрації. Захід присвятили річниці деокупації громади.

"На сьогодні з нашої громади, на жаль, загинули 23 військовослужбовці. Вирішили розробити макети й виготовити пам'ятні медалі "Навіки в строю", які вручали родичам загиблих військовослужбовців. Тобто, таким чином, ми теж відзначаємо їхній подвиг", — розповідає Максим Коровай.

Максим Коровай на відкритті меморіальної зали, 10 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Військовослужбовець Леонід Стащенко загинув першого вересня 2022 року на Донеччині внаслідок російських обстрілів. Відтепер банер зі світлиною чоловіка розмістили у меморіальній залі пам'яті в Первомайському селищному будинку культури. Мати бійця Людмила згадує, дізналася про загибель сина від доньки.

"Сестрі говорив, де він, а я майже нічого не знала. Вже потім хлопці (побратими бійцяред.) розповідали, яким він був. Він був гранатометником. Говорили, як він воював. Мені він нічого не казав, що десь у небезпеці. Він завжди казав: "Мамусю, у мене все добре", — розказує матір загиблого Людмила.

Свічки та статуетки, 10 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жителя Первомайського Романа Кононенка мобілізували до ЗСУ. Він загинув також на Донеччині під час виконання бойових завдань, каже його брат Володимир.

"У цивільному житті був роботящий. Будівництвом займався, пасікою, вулики тримав. Але прийшла війна і забрала (його — ред.)", — говорить брат загиблого Володимир Кононенко.

Брат загиблого Романа Кононенка Володимир, 10 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Матір ще одного загиблого військового Ольга Дяденко розповідає, її син Сергій не служив строково, але отримав повістку й одразу пішов до центру комплектування.

"Багато не розповідав, але казав: "Мамо, нас навчають, нас ганяють, все спорядження на нас, навчають стріляти. Мамо, у мене так добре виходить стріляти, ніби я природжений для цього". У нього був дуже гарний зір. Мабуть, через це", — розповідає Ольга Дяденко.

Востаннє, каже, спілкувалися 29 червня 2022 року, за декілька днів до загибелі Сергія. У чоловіка залишилися дружина та син.

"У вересні їздили до Івано-Франківська, бо син похований там, у Яворові. Бо на той час ми не могли його тут поховати, селище сильно обстрілювали", — говорить матір загиблого Сергія Дяденка.

Мати Ольга Дяденко біля портрета загиблого сина Сергія, 10 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами начальника Первомайської селищної військової адміністрації, планують доповнити меморіальну залу матеріалами про загиблих воїнів. Після закінчення війни створити Алеї Слави у кожному населеному пункті громади.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.