Штрих-код "46": як сумчани бойкотують російські товари

Після повномасштабного вторгнення російські товари не мають завозитися на територію України та продаватися тут, розповіли у держпродспоживслужбі. Суспільне дізналося, як до товарів з РФ ставляться у Сумах.

"Будь-яких законних підстав для завезення нових товарів з Росії та появи їх на полицях наших магазинів з 24 лютого 2022 року немає. Якщо такі факти зафіксовані, якщо ви бачите, що цей товар виготовлений після цієї дати і знаходиться в продажу, можна звертатись в органи національної поліції або до нас", — зазначив посадовець держпродспоживслужби Володимир Єщенко.

Чоловік зазначив, що залишки російських товарів, ввезених в Україну до повномасштабного вторгнення, досі є на полицях торговельних мереж, але їх мало. За словами посадовця, щодо наявності російських товарів в магазинах області у 2022 році надійшло близько 10 звернень, а у 2023 — одне.

Фото: Суспільне Суми

Волонтерка Ірина пояснює: потрібно бойкотувати російські товари і не фінансувати російську армію: "Ми не маємо права дозволяти собі купувати товари ворога. Ось, росстандарт заполонив наш ринок. Тобто — це є контрабанда без маркування, без дозволів, без сертифікатів, в нас є цей сегмент в кожній області, працюють приватні підприємства. Чому ми маємо купувати цей товар, цей непотріб? Навіть, якщо це старий товар, він не має права бути з російською символікою, не може бути іншою мовою".

Фото: Суспільне Суми

Замість російського трикотажу продає Житомирський та Львівський. Продавчиня Валентина переконує: від початку повномасштабного вторгнення російським товаром не торгує. "Ми не заказуємо там, продаємо українське, китайське. До вторгнення було, а зараз немає ніяких поставок і зв’язків з ними", — говорить жінка.

Фото: Суспільне Суми

Пані Валентина каже: покупці не бажають нічого купувати, що нагадує Росію. Втім, визнає, має залишки російського товару, придбаного до війни: "Стараємось взагалі російського не брати і не торгувати ним, навіть покупці приходять і запитують, які виробники. Якщо російські, то розвертаються і йдуть, не беруть".

"Взагалі не доводилось працювати з російським товаром. Наразі працюю здебільшого з китайським, бо немає іншого вибору", — говорить продавчиня Олександра.

Перевіряти штрихкоди, наявність маркування та дізнаватися про походження товару за допомогою інтернету радить сумчанин Олександр: "Код 46 означає, що товар вироблений на території Росії і призначений для російського ринку. Ми самі іноді купуємо і не розуміємо. В інтернеті можна перевірити, є така запроваджена система, що можна подивитись, коли цей товар та де був вироблений".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram