Комікси про військовослужбовців. Як у Львові працюють над проєктом

У Львові створили комікси про військовослужбовців. Прототипом стали історії захисників, які загинули. Комікси є у друкованому варіанті та у відео форматі.

Про це Суспільному розповіла співавторка проєкту Олена Ромадіна.

Олена Ромадіна — керівниця проєкту "Гатило". Вона розповідає, що перший примірник коміксу — це фантастична історія, де вільні люди борються з порожніми. Прототипом захисників є постаті реальних людей.

Олена Ромадіна. Фото: Суспільне Львів

"Ідея виникла в хлопця, його звати Морозов Антон, він зараз служить в ЗСУ і першочергово це була його ідея власне пам’яті воїнів, які віддали своє життя за незалежність і в боротьбі за Україну", — розповідає Олена Ромадіна.

Окрім друкованих видань команда також презентувала відеоролики. Героєм першого випуску є Богдан Кріль, випуск присвячений піхотинцям. Прототипом другого випуску є Андрій Лукашов, із позивним "Глобус", цей комікс присвятили комбатам. Перед мальописом є також інтерв’ю із товаришем героя.

"Ми будемо їх ще монтувати і повну версію викладати, зараз ми зробили таку коротку нарізочку кадрів, якісь влучні виловлювання, але повні інтерв’ю ми ще викладемо також на нашому каналі", — каже співавторка проєкту.

Комікси про військовослужбовців. Фото: Суспільне Львів

Закадровий текст для кожного випуску написав та озвучив репер Міша Правильний. Він розповів, що спочатку дізнався історію людини, потім роздумував над почутим і тільки після цього писав текст.

Комікси про військовослужбовців. Фото: Суспільне Львів

"Коли ми реалізували цей проєкт, хотілось передати те, що люди вкладали в свої спогади. Антон, він коли пересилав дружині тіло одного героя або іншого і пересилав відгук, важкувато це все було сприймати, виявилось що я десь там влучив, але читати це важко", — каже Міша Правильний.

Проєкт створення коміксів про військовослужбовців. Фото: Суспільне Львів

Автори також планують випуски про волонтерів, медиків, та інші. Над проєктом працює команда з 30 людей, ідею вдалось реалізувати за грантові гроші УКФ.