Зеленський зустрівся з пані послом ЄС в Україні й отримав звіт Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ

. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Президент Володимир Зеленський 8 листопада провів зустріч із пані послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою.

Про це глава держави повідомив у своєму Telegram-каналі.

Зеленський зазначив, що рішення Європейської комісії стосовно рекомендацій розпочати переговори про членство України в Євросоюзі представили 8 листопада у Брюсселі й передали затверджений звіт до Києва.

"Я був радий зустрітися з послом Євросоюзу в Україні Катаріною Матерновою й отримати цей звіт. Працюємо разом заради подальшого успіху України та всієї Європи", — підкреслив президент.

8 листопада стало відомо, що Єврокомісія рекомендує Європейській раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував Євросоюз, водночас умовою є продовження виконувати незавершені рекомендації надалі.

ЄК рекомендує ухвалити рамки перемовин тоді, коли Україна здійснить поточні реформи, про які прозвітують у березні 2024 року.

"Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору ВРП, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин", — сказала фон дер Ляєн.