В "Л/ДНР" засудили до 14 та 20 років ув'язнення українських військових Романа Бондаренка та Сергія Думчика

. Роман Бондаренко та Сергій Думчик. Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

8 листопада "суди" терористичних угруповань "Л/ДНР" засудили до 14 та 20 років ув'язнення колонії суворого режиму українських військових Романа Бондаренка та Сергія Думчика.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

В слідкомі РФ Думчика в "ДНР" звинуватили у тому, що він, ніби, стріляв з автомата по автівці з трьома людьми у Маріуполі. В "ЛНР" Бондаренка — у пострілі з гранатомета по жительці міста Щастя на Луганщині.

"47-річна жінка отримала мінно-вибухову травму. Потерпіла заявила цивільний позов на суму 1 млн рублів за рахунок компенсації матеріальних збитків та моральної шкоди", — йдеться у повідомленні російського Слідкому.

За даними російського комітету, Бондаренко та Думчик, нібито, визнали свою провину.

За вересень 2023 року в "ЛДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень — 24. У листопаді — 8. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбиивство або пошкодження майна.

Омбудсман Дмитро Лубінець відреагував на засудження українських військових в окупації та написав, що їх судять за надуманими статтями.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що такі "суди" є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — уточнив Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram