Асад погодився надати "Хезболлі" систему ПРО російського виробництва за допомогою "вагнерівців" — CNN

Російський ЗРК "Панцир-С1" у Сирії, 16 грудня 2015 року, фото: АР

Сполучені Штати мають розвідувальні дані про те, що президент Сирії Башар Асад погодився надати ліванському бойовому угрупуванню "Хезболла" систему протиракетної оборони російського виробництва.

Про це пише CNN з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що російська приватна військова компанія "Вагнер", яка діє в Сирії, отримала завдання здійснити перевезення зенітного ракетного комплексу SA-22 (Панцир-С1). CNN невідомо, чи комплекс уже доставили, чи збираються це зробити. За словами джерел видання, систему Панцир-С1 свого часу надала сирійському уряду Росія.

Одне з джерел повідомило, що США стежать за останнім рухом системи Панцир-С1. Раніше The Wall Street Journal повідомляв, що "вагнерівці" можуть надати систему ПРО бойовикам "Хезболлі". Про роль Асада тоді не повідомлялося.

Бойовики групи "Вагнер" і "Хезболли" роками діяли в Сирії. Там вони співпрацювали з російськими та сирійськими збройними силами, щоб зміцнити режим Асада проти опозиції Сирії. Одне із джерел видання повідомило, що є докази розширення співпраці між бойовиками "Хезболли" та "Вагнера" у Сирії.

Ймовірність того, що "Хезболла" незабаром матиме нову систему протиповітряної оборони, виникає на тлі побоювання, що "Хезболла" розглядає можливість відкриття нового фронту у війні Ізраїлю проти ХАМАСу на північному кордоні Ізраїлю з Ліваном.

США неодноразово попереджали "Хезболлу" та інші підтримувані Іраном групи триматися далі від конфлікту. Для стримування потенційної ескалації США розмістили в регіоні авіаносці та додаткові війська.

Поки незрозуміло, наскільки Росія вплинула на рішення надати систему ПРО "Хезболлі". На початку жовтня Росія прийняла лідерів ХАМАС у Москві, що викликало обурення ізраїльського уряду.

Розвідувальна спільнота США наразі вважає, що Іран та його ставленики планують свою відповідь на військове втручання Ізраїлю в Секторі Гази, але прагнуть уникнути прямого конфлікту з Ізраїлем або США. Офіційні особи США стурбовані цим і уважно стежитимуть за виступом ватажка "Хезболли" Хасаном Насраллом, який має відбутися у п'ятницю, 3 листопада.