Мор у річці в Хмельницькому: екоінспекція підрахувала збитки та кількість загиблих рибин

Мертві коропи, яких помітили в хмельницькій водоймі на вулиці Івана Пулюя містяни, 12 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Державна екологічна інспекція Хмельниччини підрахувала збитки, завдані довкіллю, внаслідок загибелі риби у річці в обласному центрі на вулиці Івана Пулюя. За їх розрахунками ця сума склала 77 тисяч 707 гривень.

Про це Суспільне повідомила начальниця відділу екоінспекції області Наталія Сологуб.

За її словами, розчинений у воді кисень наразі перевищує встановлені норми і складає менше ніж три міліграми на сантиметр кубічний. Допустимий рівень, каже Наталія Сологуб, чотири міліграми на сантиметр кубічний.

"Ми зафіксували загибель 72 екземплярів водних біоресурсів. Також встановили, що водне плесо річки Немийка має сіре неприродне забарвлення та неприємних запах. Сума завданих збитків складає 77 тисяч 707 гривень", — каже посадовиця.

Наразі працівники поліції працюють над встановленням обставин та проводять перевірку, розповідає інспекторка з комунікації Хмельницького районного управління поліції Віра Мазур. За результатами якої ухвалять відповідне процесуальне рішення.

12 жовтня 2023 голова громадської організації "Річки Хмельниччини" Віктор Карван зафіксував скид каналізаційних стоків у потік, котрий впадає в озерце біля міської дитячої лікарні на вулиці Івана Пулюя. За словами Віктора Карвана, тоді зафіксували загибель декількох десятків рибин: це щуки, короп, плітки.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.