"Мрію створити кулемет власного виробництва". Історія зброяра Валерія Куліковського з Хмельницького

Зброяр Валерій Куліковський, липень 2023. Фото з архіву Валерія.

60-річний зброяр Валерій Куліковський з Хмельницького на початку повномасштабного вторгнення розконсервовував кулемети "Максима", налаштовував їх та відправляв на фронт. За необхідності сам виїжджав на передову лінію — для налагодження кулемета.

Валерій Куліковський на псевдо "Байрактарич" розповів Суспільному, що мав хист до техніки з дитинства. До цього його привчив батько.

"Вперше побачив трофейний кулемет "Максима" під час строкової служби в Афганістані. Тоді розібрав і довів до бойової готовності зброю за одну ніч", — згадує чоловік.

Репортаж про зброяра з Хмельницького Валерія Куліковського "Байрактарича"

За першою освітою Валерій — філолог, п'ять років викладав у школі. Вдруге освіту здобув у Київському політехнічному інституті.

Повномасштабне вторгнення застало Валерія Куліковського у Хмельницькому.

"Я пішов до військкомату. Мені сказали, що поки таких не треба. Я декілька днів ходив-думав, чим себе корисним зайняти. Поки не потрапив до хлопців з "Авангарду", — говорить зброяр.

У добровольчому формуванні "Авангард", каже зброяр, робив те, що вміє краще за все.

Валерій Куліковський навчає інших стріляти з кулемета "Максима", липень 2023. Фото з архіву Валерія. Валерій Куліковський

"Виявилося, що кулеметів "Максима" на складах дуже багато. Цифру не буду називати, скажу так – десятки тисяч. В упаковці, дбайливо збережені, законсервовані. Ніхто ними тоді не займався. Мене запрошували на передову як людину, яка вміє налаштувати. Багато кулеметів передавалося до підрозділу. І навчити кулеметника мені потрібно було негайно — за один-два тижні", — зізнається Валерій.

На рахунку його підопічних, говорить чоловік, два збитих "шахеди".

"Ті хлопці, яких я навчав, спарили кулемети і в Києва завалили два шахеди цією зброєю", — розповідає Валерій Куліковський.

За словами зброяра, у нього є мрія — створити кулемет власного виробництва.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.