У Нацбанку пояснили, чим відрізняється керований гнучкий курс від плаваючого і як зміни вплинуть на ринок

Стенд "Обмін валют" з оголошенням "Ми працюємо", в Києві, 9 серпня 2022 року, фото: УНІАН

На відміну від керованого курсу, за плаваючого курсоутворення НБУ весь час згладжує надмірні коливання, однак курс визначається валютним ринком самостійно.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав начальник департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.

"Зараз перехід до керованої гнучкості обмінного курсу — це розуміння того, що в нас, як зараз, так і на наступні роки, ймовірно, буде постійний дефіцит валюти на ринку, і Нацбанк покриватиме такий дефіцит, продаючи валюту з міжнародних резервів. І це значить, що курс рухатиметься в обидва боки, як в бік підкріплення, так і в бік знецінення. Однак Нацбанк згладжуватиме коливання в обидвох цих напрямках", — зазначив він.

Водночас Лепушинський наголосив, що зміни, які відбулися, стосуються міжбанківського валютного ринку, тоді як у встановленні готівкового та карткового курсу нічого не зміниться.

Також представник НБУ запевнив, що курсові коливання будуть обмежуватися.

"В Нацбанку є інструменти і можливості для приведення готівкового курсу ближче до офіційного курсу. Це, зокрема, пропозиції по збільшенню іноземної валюти, і збільшення можливості громадян купувати іноземну валюту", — додав він.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку. Водночас курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше.