У Малині на Житомирщині відкрили відбудований міст, який на початку повномасштабної війни зруйнувала армія РФ

Відновлений міст, який у 2022 році ракетним ударом розбомбила армія РФ . Малин, Житомирщина, 3 жовтня 2023 року. Фото: Ігор Кучин для Суспільне Житомир

Третього жовтня у Малині відкрили відбудований міст через річку Ірша. Переправа, яка з‘єднує дві частини міста, була зруйнована шостого березня 2022 року внаслідок ракетного удару російських військ.

Міст був зведений у 1965 році, тоді Володимир Іллючок був першим, хто проїхав по щойно збудованій переправі. Чоловік досі за кермом, розповідає: більше року з однієї частини міста у іншу доводилось їздити тимчасовою переправою, коли навесні її розібрали через паводок, доводилось робити гак у два десятки кілометрів, їдучи через навколишні села.

"Тут був об’їзний міст, а в 1965 році восени зробили міст, і в нас була аварія. Я був на зміні, приїхав держвтоінспектор, слідчий, і ми виїжджали на аварію. Я хотів на цей старий міст, а інспектор каже: проїжджайте по новому мосту. І я перший по ньому проїхав, це була осінь 1965 року", — розповів Володимир Іллючок.

Через майже 60 років першим щойно збудованою переправою поїхав Олексій Можаровський. Чоловік каже: відтепер дістатись з однієї частини Малина у іншу буде набагато зручніше.

Малин, Житомирщина, 3 жовтня 2023 року. Фото: Ігор Кучин для Суспільне Житомир

Нову переправу побудували трохи більше як за рік. Загальна вартість робіт склала понад 113 мільйонів гривень. 60 відсотків профінансували з бюджету України, 40 відсотків від суми надала Естонська Республіка.

Це вже другий об’єкт на Житомирщині, який відбудовується за кошти Естонії. Присутній на відкритті міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна сказав, що співпраця у відбудові Житомирщини продовжуватиметься.

"Цей міст є лише маленьким проєктом, який ми зробили, але ми хочемо цим показати, що ви не одні, що ми разом з вами, і ми можемо ще багато чого зробити під час війни. Міст має функцію об’єднання і цей міст є також об’єднанням з Європейським Союзом. І саме міст є таким самим об’єктом, який призведе до того, що Путіна віддадуть міжнародному трибуналу за його агресію", — сказав Маргус Цахкна.

Раніше в інтерв'ю Суспільному міністр закордонних справ Естонії говорив, що в проєктах в Україні є велика зацікавленість з боку країн-донорів.

"В червні цього року ми відкрили дитячий садок у Житомирській області, і ці процеси розширюються і тривають. Я їду відкривати міст у Малині, тож, ми робимо такі проєкти. Можливо, це невеликі проєкти в сенсі масштабу руйнувань, яких Росія завдала Україні, але вони є прикладом для іншої частини демократичного світу, що ми не можемо чекати, поки Україна виграє цю війну. Проте ми можемо вже зараз працювати тут, ми можемо привезти сюди свої компанії, ми можемо використовувати ці кошти разом з українцями для відновлення інфраструктури чи для реалізації якихось спільних проєктів. І є велика зацікавленість у цих проєктах з боку великих країн-донорів", — каже Маргус Цахкна.

Малин, Житомирщина, 3 жовтня 2023 року. Фото: Ігор Кучин для Суспільне Житомир

За слова голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, вже готові кілька проєктів відбудови, які планується виконати у співфінансуванні з Естонією.

"Зараз у нас буде закрита зустріч із міністром закордонних справ (Естонії — ред.), де ми будемо проговорювати наступні проєкти, ми підготували декілька пропозицій", — сказав Віталій Бунечко.

Нині у ОВА шукають можливості, аби зберегти та не розбирати тимчасову переправу, яка збудована поруч із новим мостом.

Малин, Житомирщина, 3 жовтня 2023 року. Фото: Ігор Кучин для Суспільне Житомир

У вересні 2022 року в коментарі Суспільному Житомир Малинський міський голова Олександр Ситайло розповів, що на відновлення мосту у Малині, зруйнованого шостого березня 2022 року внаслідок обстрілів російських військ, знадобиться понад 100 мільйонів гривень та від шести до дев'яти місяців часу.

У квітні 2023 року Суспільному повідомили в ОВА, що капітальний ремонт мосту у Малині призупинили. Роботи з капітального ремонту мосту мали б бути завершені до першого травня 2023 року, але їх тимчасово призупинили через погодні умови.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube