Понад 70 тисяч людей скористалися послугами Пунктів Незламності на Миколаївщині у період повномасштабного вторгнення РФ

Один з "пунктів незламності" у Миколаєві, фото від 24 листопда 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області станом на жовтень 2023 року розгорнуто 402 Пункти Незламності. Відповідає за роботу кожного пункту голова територіальної громади, в якій вони розташовані. За період повномасштабної війни послугами прихистків скористалися понад 70 тисяч людей на території області.

Про це під час брифінгу третього жовтня 2023 року розповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва.

"Звичайно, що це та послуга, яка дійсно є потрібною і необхідною під час обстрілів критичної інфраструктури", — каже Оксана Єльчієва.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 17 грудня 2022 року є порядок організації та функціонування Пунктів Незламності. Постанова містить відомості про зразковий перелік комплектації, говорить посадовиця.

"В першу чергу, це засоби автономної генерації. Для генераторів має бути запас палива на певний час. Кабелі для зарядки пристроїв. Окрім цього, мають бути альтернативні джерела опалення — це можуть бути обігрівачі, тобто в залежності від того, що може забезпечити територіальна громада", — додає Оксана Єльчієва.

Напис із переліком того, що є в прихистку, Миколаїв, від 24 листопада 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Зі слів директорки Департаменту соціального захисту, орієнтовний перелік має бути таким:

  • внутрішнє та зовнішнє освітлення;
  • протипожежні засоби;
  • стаціонарні чи автономні біотуалети;
  • засоби особистої гігієни;
  • аптечки;
  • запаси питної й технічної води та харчових продуктів;
  • мобільний та інтернет-зв'язок.

Посадовиця говорить, що прихистки повинні бути облаштовані під потреби людей з інвалідністю та матерів з дітьми.

У Миколаївській області перед початком роботи відбулась перевірка всіх Пунктів Незламності, зазначає Оксана Єльчієва.

"Був розроблений акт щодо наявності всього цього і на даний час у нас є акти перевірок, що здійснювали органи місцевого самоврядування. У ході перевірок виявилось, що потрібно доукомплектувати частину Пунктів Незламності певними засобами", — говорить посадовиця.

Найближчий пункт можна знайти на інтерактивній мапі.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.