Другий рік на дистанційці: школярі ліцею на Черкащині, в який влучив снаряд, чекають на укриття

Суспільне Черкаси

Один із ліцеїв на Черкащині, у який торік влучив снаряд, досі зачинений для школярів. Усе через брак укриття.

Діти продовжують навчатися онлайн. Тривають заняття тільки в учнів початкових класів — у дитсадочку, розповів Суспільному виконувач обов’язків директора закладу Сергій Мелехін.

Мама п’ятикласника Тетяна Малинська розповіла, що її син Владислав на дистанційному навчанні вже другий рік. Дуже хоче ходити до школи, втім, поки такої можливості не має.

"Немає іншого виходу, але ми дуже надіємося, що все-таки відбудують нашу школу. Поки ж маємо що маємо", — зазначила вона.

А от учні четвертого класу спілкуються з учителькою Оксана Панченко наживо. Діти з нетерпінням чекали на відновлення навчання офлайн, розповіла вона:

"Якщо до війни вони інколи казали, що не хочуть до школи, бо стомилися, то зараз уже чекають, бо спробували що таке сидіти вдома і наскільки це важко".

Суспільне Черкаси

Школярка Мілана Грищенко рада, що навчання "наживо" відновили:

"Нам зробили такі гарні умови, що ми можемо навчатися не через екран і не псувати зір. За минулий рік у багатьох впав зір, і в мене трохи теж".

Суспільне Черкаси

Школярка Руслана Безверхня розповіла, що чимало втратила в навчанні онлайн через відсутність світла чи інтернету.

"Коли у школі немає світла чи інтернету, то можна проводити уроки, а коли онлайн, то це неможливо, і так багато матеріалу втрачається. І знань теж".

Офлайн навчання для учнів 1-4 класів організували на базі дитсадка, розповіла його директорка Людмила Кучеренко. Поруч із будівлею у підвалі облаштували сховище. Там є вайфай, санітарна зона, настільні ігри, питна вода тощо.

Суспільне Черкаси

Виконувач обов’язків директора ліцею Сергій Мелехін розповів, що в селі є ще одне укриття. У приміщенні поряд у дві зміни за змішаною формою будуть навчатися школярі 5-11 класів. Нині там триває ремонт.

"Це укриття — це підвальне приміщення приватної будівлі, яке ми орендуємо. Воно обладнане згідно з усіма вимогами", — зазначив пан Сергій.

Суспільне Черкаси

Ліцей нині зачинений. Зусиллями спонсорів та батьків там відремонтували пошкоджене перекриття між першим і другим поверхом, вхід та замінили усі вікна. Навіть після капремонту відкрити двері для всіх 154 учнів заклад не може, бо поруч немає укриття, розповів голова громади Руслан Яремчук:

"150 мільйонів спрямували на будівництво цього об’єкта. 26 мільйонів – це співфінансування громади і 124 мільйони – з європейського інвестиційного банку. Замовником будівництва буде ОВА, а кінцевим бенефіціаром буде сільрада. Наразі завершується процес підписання чотиристоронньої угоди між Міністерством відновлення, ОВА, сільрадою і ЄІБ".

Наразі погодили усю необхідну документацію, і за декілька тижнів оголосять тендер. Коли розпочнуться роботи, питання нині відкрите.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України