Щоб Черкаси мали талановитих футболістів: ФК "ЛНЗ" облаштовує тренувальні поля

Суспільне Черкаси

Черкаський футбольний клуб "ЛНЗ", який втрапив до української Прем’єр-Ліги, цієї осені повниться чотирма футбольними полями.

Завершити будівництво спортивної бази і почати тренування планують у жовтні, розповів Суспільному технічний директор клубу Андрій Колісник.

Нові поля облаштовують, аби втримати талановитих гравців вдома та навчати дітей. Бо наразі потрібних тренувальних майданчиків нині в місті не мають.

Дитяча команда клубу на тренувальному полі не марнує ні хвилини, адже зазвичай за полем уже чекає наступна команда, розповів гравець Іван Луценко.

"У нас в Черкасах мало де можна пограти", – пояснив школяр.

Суспільне Черкаси

Тренер хлопців Анатолій Бурлін розповів – нестачу власного поля відчувають. Адже кожного разу доводиться підлаштовуватися під інші команди:

"Ми закінчили – і вже починає інша команда. До нас там теж займаються, тобто йдемо один за одним. Дітей багато, команд багато, а футбольних полів мало".

Аби вирішити проблему, у футбольному клубі хочуть звести власну базу, зазначив тренер. Почали будівництво в червні 2023 року. Там займатимуться дитяча, юнацька та основна команда клубу.

Суспільне Черкаси

Гравець Олександр Дмитрик цьому радий, бо зможе спостерігати за грою старших колег:

"Дивитися за їхніми помилками, що вони правильно роблять, а що неправильно".

Суспільне Черкаси

Наразі завершили перший етап – зведення футбольних полів, розповів технічний директор клубу Андрій Колісник. Нині, з його слів, застеляють штучне полотно, вносять добрива та висівають траву:

"Будемо сіяти насіння розкидачем. Будуть два повнорозмірних гібридних поля, одне повнорозмірне штучне, і штучне поле 60 на 40 для тренувань маленьких дітей. Цього буде вдосталь, щоб увесь футбольний клуб тренувався і працював в одному місці".

Суспільне Черкаси

Поставили собі завдання – забезпечити гравцям комфортне місце для тренувань, аби Черкащина поповнювалася хорошими футболістами, пояснив пан Андрій:

"Наше головне завдання – щоб діти мали класні футбольні поля останнього покоління для повноцінних тренувань, і щоб батьки не спішили розвозити їх по інших академіях. У нас є прекрасні приклади, наприклад, Артем Довбик – футболіст національної збірної. Навчався у Харкові, розвивався у Данії, «засвітився» в Дніпрі й зараз грає в Іспанії. А він сам черкаський хлопець. От таких Довбиків нам треба лишати тут".

Півзахисник основної команди"ЛНЗ" нове поле вже бачив. Відразу оцінив якість газону.

"Це підніме нашу якість. Не можуть висококласні гравці грати на поганих газонах, де, м’яко кажучи, поле «не дуже». На ньому немає швидкого м’яча, і це проблема".

Суспільне Черкаси

За сприятливої погоди завершити будівництво полів планують уже восени. Тоді ж зможуть провести перші тренування, розповів технічний директор:

"У кінці жовтня-на початку листопада у нас будуть готові повнорозмірні гібридні поля. Тоді ж буде повнорозмірне штучне поле. Тобто місяців через два там уже буде футбол".

Зведення інших будівель, додав Андрій Колісник, залишають на потім. Зараз найголовніше – наявність полів для тренувань. Загалом у планах ще велика адміністративна будівля, повноцінний тренувальний комплекс, дитяча академія та житловий комплекс.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України