Цьогоріч Пункти незламності не розміщуватимуть у школах та дитсадках Чернігова, — Ломако

ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього року у Чернігові кількість стаціонарних Пунктів незламності зменшать з 25 до 10 і їх не розміщуватимуть у закладах освіти.

Про це під час наради у міській раді 3 жовтня повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"Зрозуміло, що в цьому році знову є загроза, вона нікуди не ділася, тому що війна триває. У нас є загроза вражень критичної інфраструктури по всій країні. В цьому році не будемо повторювати досвід 2022-го минулого сезону, в закладах освіти їх (Пунктів незламності – ред.) не повинно бути. Це неправильно. Там велика кількість дітей, вони регулярно спускаються в сховище. Можуть зайти незрозумілі люди, і нам це не потрібно, це неправильно з будь-якої точки зору, тому їх потрібно замінити", — сказав Ломако.

Також цього року пропонують при зменшенні кількості стаціонарних Пунктів незламності, подумати про збільшення оперативного резерву.

"Можливо, ми почали б з меншої кількості, і мали б розуміння резерву, який ми могли б швидко розгорнути в разі необхідності. 10 в цьому році. Тому можливо, ЖЕКи нам для цього будуть потрібні, їхні приміщення. Десь ми б залучили заклади культури там, де є можливість, тому що на Шерстянці, крім Самоквасова, 8, там більше варіантів особливо я не бачу", — повідомив Ломако.

За його словами, на 5 жовтня запланували спеціальну нараду з цього питання.

Нагадаємо, роботу Пунктів незламності у Чернігові призупинили та перевели їх в режим готовності 7 березня 2023 року. Це рішення обумовлене було тим, що пункти не мали попиту в населення. У Чернігові та області пункти розгорнули наприкінці листопада 2022 року у зв'язку з масованими ракетними ударами, які завдавали війська РФ по енергетичній інфраструктурі країни.

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.