Німеччина передала Україні броньовані машини розмінування, Естонія оголосила про виділення ЗСУ військового мобільного шпиталю та Рада безпеки ООН схвалила відправлення багатонаціональних сил на Гаїті — Суспільне підготувало головні новини ранку 3 жовтня.
1. Німеччина у новому пакеті військової допомоги передала Україні броньовані машини розмінування Wisent 1. Також Берлін передає Києву 14 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206. Окрім того, у списку допомоги можна побачити комплект запасних частин для безпілотників VECTOR.
Контекст: Раніше стало відомо, що Київ став найбільшим покупцем німецької зброї: за перші три квартали 2023 року уряд Німеччини схвалив експорт до України озброєнь на суму 3,3 млрд євро.
2. Зеленський та Умєров зустрілися з міністром оборони Естонії. Напередодні Київ відвідала естонська делегація на чолі з міністром оборони Естонії Ханно Певкуром. Під час зустрічей обговорили можливості додаткових механізмів оборонного сприяння нашій державі з боку Естонії. Зокрема Естонія оголосила про виділення для української армії четвертого мобільного польового шпиталю Role 2.
Контекст: Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пообіцяв країнам Балтії, зокрема й Естонії, військову допомогу в разі будь-яких проявів агресії щодо них з боку Росії.
3. Норвегія запровадила нові санкції проти Росії. Норвегія приєдналась до 11-го пакету санкцій ЄС проти Росії, який було введено ще у червні. Загалом скандинавська країна підтримала всі пакети санкцій ЄС. Йдеться про заборону на транзит через Росію товарів і технологій, які можуть сприяти збільшенню військового і технологічного потенціалу РФ. Також заборону на продаж цінних паперів розширили на цінні папери в будь-якій валюті.
Контекст: Нещодавно Норвегія заборонила в'їзд автомобілів з російськими номерами. Обмеження набудуть чинності із 3 жовтня. Тобто зареєстровані в Росії особисті машини з дев'ятьма і менше місцями не зможуть ввозитися до Норвегії незалежно від термінів перебування.
4. Рада безпеки ООН схвалила відправлення багатонаціональних сил на Гаїті. Йдеться про розгортання збройних багатонаціональних сил на Гаїті, оскільки країна Карибського басейну бореться з "нестримним бандитським насильством і політичним хаосом".
Чому це важливо? За резолюцію Ради безпеки ООН проголосували 13 членів ради, Росія і Китай утрималися. Упродовж останніх років Рада Безпеки ООН неодноразово опинилася в глухому куті на тлі поглиблення геополітичного суперництва. У заяві посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд названо рішення щодо Гаїті "історичним" і це "говорить про здатність ООН активізувати колективні дії".