Суд визнав незаконним рішення про демонтаж будинку на вулиці Свободи 11/13 у Харкові

Будинок на вулиці Свободи 11/13, Харків, серпень 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Харківський окружний адмінсуд задовольнив позов власниці квартири будинку на вулиці Свободи 11/13 у Харкові. Рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та міськради про знесення будівлі, пошкодженої внаслідок російського обстрілу, скасували.

Про це йдеться в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Представник регіональної комісії обласної військової адміністрації спрямував до суду відзив, у якому просив відмовити у задоволенні позову. Він зазначив, що комісія "не є контролюючим органом, а діє як дорадчий орган щодо здійснення заходів у сфері цивільного захисту, забезпечення захисту населення", сказано в судовому рішенні.

Департамент житлово-комунального господарства відзив не направляв.

"Зі звіту про результати проведення технічного обстеження стану будинку, виготовленого ТОВ "Фаворит Експерт", виконавець проводив позапланове попереднє візуальне обстеження. Відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, висновок про проведення попереднього обстеження не може містити висновки про демонтаж об`єкта", — повідомили у Харківському антикорупційному центрі.

Що відомо три будинки в центрі Харкова, які планували знести

5 квітня 2023 року стало відомо, що у Харкові мають знести три об'єкти, що зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Це рішення затвердили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Йдеться про будівлі на вул. Свободи 11/13, на вул. Мироносицькій, 34 та на вул. Мироносицькій, 32. Мешканці цих будинків у центрі Харкова, виступають проти демонтажу.

У серпні 2023 року міський голова Ігор Терехов заявив, що будинок на вул. Свободи 11/13 чекає економічна експертиза і його можна відновити.

Пізніше за висновками експертизи, яку замовила міськрада, відновленню підлягають і будинки по Мироносицькій. Огляд коштував понад пів мільйона гривень.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube