На Дніпропетровщині за тиждень дослідили майже 200 проб питної води: чи відповідає нормам

Суспільне Дніпро

За тиждень на Дніпропетровщині дослідили майже 200 проб. Особлива увага районам області, які постраждали через підрив греблі Каховської ГЕС.

Про це мовиться на сайті обласної військової адміністрації.

За повідомленням, безпечність води моніторять у пунктах роздачі, колодязях, свердловинах, трубопроводах.

"За мікробіологічними показниками усі досліджені зразки відповідають нормам. Інші фізико-хімічні показники також без аномальних змін. Втім, радимо все ж вживати лише кип’ячену або доочищену фасовану воду", – сказала головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Маргарита Малишева.

За даними обласного лабораторного центру МОЗ України, з 22 по 28 вересня досліджено 178 проб питної води. Збудників інфекційних захворювань не виявлялись.

За результатами фізико-хімічних досліджень 107 проб з відхиленням від нормативів. З них, зокрема, по забарвленості та каламутності — у питній воді з поверхневих водойм Дніпра, Кривого Рогу, Нікополя, Дніпровського, Криворізького, Нікопольського та Верхньодніпровського районів. За показниками сухого залишку і хлоридів — у питній воді з підземних джерел Васильківського, Першотравенського та Царичанського районів. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.

Усі результати направлені органам місцевого самоврядування та керівникам об’єктів водопостачання.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро