Намагалися завадити націоналізації приміщень підсанкційного "Росатому" на Подолі: перед судом постануть двоє киян

Нежитлове приміщення у Києві на Подолі підсанкційної компанії-резидента РФ "Росатому". Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

Подільська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт щодо двох жителів столиці, яких запідозрили у спробі переоформити право власності нежитлового приміщення на Подолі вартістю понад 100 млн гривень. Це приміщення належить підсанкційній компанії-резиденту РФ "Росатому".

Про це інформує Київська міська прокуратура.

За даними слідства, російська державна корпорація "Росатом" через підконтрольну компанію володіє нежитловим приміщенням у Подільському районі Києва площею понад 1000 кв. м та вартістю понад 100 мільйонів гривень. Та рішенням РНБО до корпорації "Росатом" запроваджені санкції, зокрема, у вигляді блокування активів. Крім того, на це приміщення суд наклав арешт та передав в управління АРМА.

Таким чином, вказане приміщення підлягало подальшій націоналізації відповідно до Закону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", наголошують столичні прокурори.

"Для унеможливлення націоналізації цього майна група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалася змінити право власності даного приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у березні 2023 року в приміщенні приватного нотаріуса правоохоронці затримали двох киян при спробі переоформити підсанкційне приміщення.

"Досудове розслідування відносно інших учасників злочину продовжується", — інформують у Київській міській прокуратурі.

Справа розслідувалася одразу за кількома статтями Кримінального кодексу: за фактами шахрайства та підроблення документів (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України). Справу скерували до суду. У разі доведення вини підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі.

У квітні правоохоронці повідомили, що затримали двох людей, які намагалися переоформити майно російської підсанкційної корпорації "Росатом" у Києві, аби його не націоналізували.

Що відомо про санкції щодо "Росатому"

Президент Володимир Зеленський 5 лютого увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо санкцій проти атомної галузі Росії. Йдеться про російський "Росатом" та інші компанії.

За словами Зеленського, Україна продовжить докладати зусилля задля того, щоб країни Заходу запровадили санкції проти російської атомної галузі.