"Виявляли зрадників, шукали вибухівку": поліцейський з Тернопільщини про службу на сході

Фото: Нацполіція Тернопільщини

Ігор Гороб’юк працює дільничним офіцером поліції Кременеччини. Бути поліцейським мріяв ще з дитинства. Після повномасштабного вторгнення Росії чоловік вступив до зведеного поліцейського загону Тернопільщини і разом з колегами поїхав працювати на звільнених територіях.

Ігор Гороб’юк розповів, що із вересня 2022-го року працював в одній із громад Харківщини.

"Основними завданнями була робота на блокпостах, виявлення незаконної зброї, виявлення транспортних засобів, які в розшуку. Ми робили будинкові обходи, обстежували кожну будівлю, перевіряли, чи немає залишків боєприпасів, які не розірвалися. Також ми виявляли колаборантів, зрадників, мародерів".

Ігор Гороб’юк на службі на сході України. Фото: Нацполіція Тернопільщини

За його словами, місцевість, в якій він служив, зруйнована окупантами.

"Бували такі вулиці, де не залишилося жодної житлової будівлі. Все розвалене, все потрощене. Заміновано дуже багато було".

Фото Ігоря Гороб'юка, зроблене під час служби на сході України. Фото: Нацполіція Тернопільщини

Офіцер розповів, що на своїй дільниці разом із колегами розшукував колаборантів.

"Деякі старости на Харківщині з приходом окупантів одразу "перевзулися" і почали налаштовувати населення підтримувати Росію, оскільки боялися, що їх виженуть із посад. Коли відбивали територію, з відходом російського агресора, люди, які співпрацювали з росіянами також поїхали на територію Росії. Найгірше те, що вони зібрали списки учасників антитерористичних організацій і одразу їх забирали. Невідомо куди люди зникали. Як пізніше вже стало відомо, в одному з тих населених пунктів була катівня".
Ігор Гороб'юк з побратимами. Фото: Нацполіція Тернопільщини

Людям, які пережили окупацію, додав Ігор, поліцейські допомагали продуктами та одягом.

"Місцеве населення ми також підтримували морально. Надавали їм гуманітарну допомогу. Напередодні свята Миколая розвозили подарунки для малечі і для місцевих жителів. Зрозумів що не потрібно нікуди виїжджати з території України і що ми маємо відвоювати всі наші території. Тому, що хто як не ми, молоде покоління, буде захищати нашу державу, наших близьких, свою домівку?".

Дільничний з побратимами на сході допомагали людям. Фото: Нацполіція Тернопільщини