Данія відкриє Офіс посольства в Миколаєві

Миколаївська міська рада. Фото: Миколаївська міська рада

Данія відкриє Офіс посольства у Миколаєві на прохання президента Володимира Зеленського.

Про це кореспондентам Суспільного 2-го жовтня повідомив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен у кулуарах Ради ЄС у Києві.

"20 мільйонів євро – це гарне надходження до Дансько-українського фонду, який виводить Данію на перше місце, коли йдеться про підтримку України. Я також радий повідомити сьогодні, що ми збираємося відкрити новий офіс посольства в Миколаєві на прохання президента Зеленського", — зазначив Расмуссен.

Зі слів Расмуссена, Данія взяла на себе відповідальність за відбудову Миколаївщини.

"Ми взяли на себе особливу відповідальність за відновлення Миколаєва та цього регіону, і спочатку цього тижня ми матимемо повноцінний офіс у Миколаєві. Тому я сподіваюся, що ця зустріч покаже підтримку правомірній боротьбі України за свободу", — повідомив міністр закордонних справ Данії.

Що відомо про допомогу Миколаївщині від Данії

  • 7 вересня 2022 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
  • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
  • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
  • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
  • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
  • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
  • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.