Кіста стискала легені, серце та трахею. У Львові врятували семимісячну Ніколь

Ніколь з мамою Олександрою. Перше ТМО Львова

Медики Львівської дитячої лікарні святого Миколая прооперували семимісячну Ніколь. У дівчинки виявили кісту, яка займала дві третини об'єму легеневої тканини та могла будь-якої миті розірватися. Через те, що утворення перетискало легені, серце та великі судини, у Ніколь стрімко падав тиск та показники сатурації.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Ніколь з села на Тернопільщині народилася з кістою легень. Спершу батьки про це не знали. Упродовж семи місяців кіста поступово збільшувалась та заважала розвиватися легеням. Потім утворення почало тиснути на органи та зміщати серце, ліву легеню та трахею. У Ніколь з'явилась задишка та труднощі з диханням. Батьки звернулися до місцевого лікаря. Після огляду дитину скерували у районну лікарню. Там зробили рентген і виявили кісту. Тернопіль, і врешті — львівська лікарня.

"Дівчинку доставили з серйозною патологією — кіста легень. При кожному вдихові ця кіста поступово надувалась, збільшувалась і це призвело до того, що ця напружена повітрям кіста здавлювала серце, легені, трахею, великі судини, вени. Кіста займала 2/3 легеневої тканини. Дитина була в критичному стані. На стіл ми її вже клали з сатурацією 75 і тиском 40 на 20", — каже завідувач відділення хірургії дитячої лікарні Олександр Калінчук.

Ніколь з мамою та медиками. Перше ТМО Львова

"Ми дивилися на той апарат, як вона дихає, які в неї показники, це ще більше страху додавало. В дитини була низька сатурація, всі легені були стиснуті кістою. Ми просто молили Бога, щоби він був на операції з нашою дитинкою, щоби все пішло на краще. Налаштовували себе на позитив", — говорить мама дитини Олександра.

Мама грається з донькою Ніколь. Перше ТМО Львова

Медики видалили близько 30% від лівої легені. Операція пройшла успішно.

"В моїй практиці така гігантська кіста — то вперше. Була загроза того, що легеня загине внаслідок того, що кіста тиснула на неї. Коли ми кісту видалили, ми побачили, що легеня розправилась, задихала, почала нормально функціонувати. Вдалося зберегти здорову легеню справа, легеня зліва відновилась, серце стало на місце і дитина досить швидко реабілітувалася", — додає Олександр Калінчук.

Ніколь видалили кісту, яка заважала їй дихати. Перше ТМО Львова

Ніколь вже повернулася додому та добре себе почуває. За словами медиків, дитина буде розвиватися як і її однолітки та зможе вести активний спосіб життя.