Життя Харкова та області у фото: 25 вересня — 1 жовтня

Літні люди грають в шахи у центрі переселенців у Харкові, 23 вересня 2023 року. Фото: Narciso Contreras/Anadolu Agency/Getty Images

День захисників і захисниць, вшанування пам'яті полеглих, ексгумація закатованого під час окупації, репортаж з позицій військових та відновлення зруйнованої пасіки — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

День захисників та захисниць

У День захисників і захисниць України в Харкові відбулась хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих воїнів. У центрі міста харків'яни вшанували полеглих бійців.

День захисників та захисниць відзначили хвилиною мовчання, Харків, 1 жовтня, 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Кущі калини в пам'ять про загиблих

На подвір'ях гімназій №127 та №42 висадили кущі калини в пам'ять про чотирьох загиблих на фронті учнів. В акції "Калина пам'яті" брали участь представники школи, учні та рідні захисників.

Олег Кротченко з портретом загиблого сина Сергія, на честь якого посадили один з кущів калини, Харків, 29 вересня 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Ексгумували тіло закатованого під час окупації підприємця

Тіло місцевого підприємця ексгумували 29 вересня в деокупованих Савинцях на Харківщині. 59-річного Юрія Кривича минулого року викрали терористи з "ЛНР", а через три дні його тіло виявили в морзі в сусідньому місті.

У Савинцях ексгумували тіло закатованого чоловіка, Харківська область, 29 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Бійці 4-ї танкової бригади — про оборону Сватівського напрямку

Тримають позиції на Сватівському напрямку та не дають російським диверсантам просунутися вглиб Харківської області. Так зараз працюють військові з 4-ї окремої танкової бригади. Її сформували навесні 2022 року після повномасштабного вторгнення, бійці тримали оборону в Соледарі, Бахмуті, Авдіївці й тепер — на Харківщині.

Танкісти 4-ї окремої бригади боронять Харківщину, вересень 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

16-річний харків’янин виготовляє дрони-камікадзе для військових

16-річний харків'янин Радомир Тютюнник збирає дрони для військових та вже відправив їм пів сотні апаратів. Матеріали для першого безпілотника купив за власні гроші, тепер збирати на дрони допомагають люди. Про потреби військових хлопець дізнався від батька — той воює з перших днів російського повномасштабного вторгнення.

16-річний харків’янин Радомир Тютюнник виготовляє дрони-камікадзе для військових, Харків, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Мед з деокупованих Циркунів на Харківщині відзначили на міжнародній виставці у Лондоні

Пасічники-сусіди із деокупованих Циркунів на Харківщині, Борис Юрчук і Олександр Паріка, втратили три десятки вуликів з бджолами та приладдя на два мільйони гривень. Після звільнення села бджолярі повернулися на пасіку, зібрали мед, відправили його до Європи на виставку і вибороли срібну нагороду.

Бджола на пасіці у Циркунах, Харківщина, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

"Бал хризантем"

У харківському екопарку 1 жовтня розпочався "Бал хризантем". Цьогоріч на території парку висадили близько 12 тисяч квітів.

У харківському екопарку розпочався "Бал хризантем", Харків, 1 жовтня 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Волонтери зібрали сміття на берегах річки Жихорець у Харкові

Волонтери зібрали близько 18 тонн сміття за пів року толок по берегах річки Жихорець на південному сході Харкова. Комунальники допомогли волонтерам вивезти 800 мішків.

Волонтери прибрали сміття у яру на південному сході Харкова, 26 вересня 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube