У Кропивницькому склали присягу 285 майбутніх поліцейських

У Кропивницькому 285 курсантів склали присягу. Фото: Суспільне Кропивницький

285 першокурсників Донецького університету внутрішніх справ, який евакуювався у Кропивницький торік навесні, склали присягу на вірність українському народу та службі. Після присяги отримали жетони поліцейських.

Присягу склали 365 першокурсників з 22 областей України. За інформацією ректора Сергія Вітвіцького, це – 285 курсантів у Кропивницькому та 80 курсантів у місті Кривий Ріг, де є два факультети університету.

"Нині в університеті представлені всі основні спеціальності, які необхідні для підготовки співробітників національної поліції. Мова йде про підрозділи слідства, кримінальної поліції, ювенальної превенції. Для того, щоб стати слідчим або експертом, необхідно навчатися у нашому закладі чотири роки".
Після присяги присутні вшанували пам'ять загиблих у російсько-українській війні. Фото: Суспільне Кропивницький

Після присяги курсанти-першокурсники отримали правовий статус поліцейського – це права, обов’язки, гарантії і відповідальність поліцейських. Також індивідуальні шеврони та поліцейські жетони.

Першокурсник Олександр Майстренко говорить, рішення про вступ ухвалював сам.

"Я навчаюсь на факультеті підготовки фахівців кримінальної поліції. Це була моя дитяча мрія, яка в більш свідомому віці переросла в життєву мету. Девіз Національної поліції "Служити та захищати". Я хочу, щоб саме ці два словами стали моїм життєвим девізом".
Ансамбль барабанщиць Донецького держуніверситету внутрішніх справ. Фото: Суспільне Кропивницький

Анна Москалик родом з міста Торецьк Донецької області. Говорить, коли дізналась що Донецький університет внутрішніх справ переїхав у Кропивницький, вирішила вступати.

“Я завжди хотіла піти поліцейською, це була моя мрія з 13 років. Я забрала документи з Харківського університету, де навчалась півтора роки, та переїхала у Кропивницький. У мене буде направлення – оперативно-розшукова діяльність, кримінальна поліція. Моментами буває трішки складно, тому що багато нових предметів. З іншого боку – це дуже цікаво, бо є багато практичних занять з вогневої та домедичної підготовки".

Завершили складання присяги маршем першокурсників.