У кропивницькій гімназії в пам'ять про загиблих військових висадили калину

У Фортечній гімназії Кропивницького у пам’ять про військових висадили калину. Фото: Суспільне Кропивницький

У Фортечній гімназії Кропивницького у пам’ять про військових, колишніх випускників, які загинули у війні з Росією, висадили калину. Ініціювала акцію платформа пам’яті "Меморіал", вона ж і надала саджанці. Разом з учнями висаджували калину родичі загиблих військових.

Школа втратила вісьмох захисників, тому, коли дізнались про всеукраїнську акцію "Калина пам’яті", вирішили долучитись, розповіла Суспільному директорка Тетяна Ярова.

"Платформа пам'яті "Меморіал" започаткувала цю акцію до Дня захисників та захисниць України, щоб висадити на території шкіл калинові алеї. Наша шкільна громада вирішила, що ми маємо взяти в ній участь, тому зареєструвалися та отримали саджанці".

Герой України Євгеній Тельнов закінчив цю школу наприкінці сімдесятих років. Загинув, рятуючи побратима в Широкиному Донецької області у 2015 році, розповіла його мама Таїса Тельнова. У 2017 році йому посмертно присвоїли орден "Золота Зірка".

"Я вважаю, що дітям необхідно показувати приклади, як треба допомагати товаришам. От мій син не загинув би, коли б не рятував людей. Його смерть для мене – це траур. Але було б погано і тоді, якби мені сказали, що він покинув пораненого".
Мама Євгенія Тельнова Таїса Тельнова. Фото: Суспільне Кропивницький

Дмитро Кондратенко закінчив школу у 2003 році. У пам'ять про нього посадила калину його мама Людмила Шибіста.

"Я ціную все, що пов’язано з моїм сином. Це школа, він тут виріс, навчався з першого по одинадцятий класи. Хуліганив та був хорошим хлопчиком. Спочатку був відмінником, а потім, коли почався підлітковий період, то плакали вчителі і я разом з ними".

Загинув Дмитро Кондратенко під час ракетного обстрілу Миколаївської обладміністрації 29 березня 2022 року.

"Він у мене військовий, майор Держспецзв’язку, офіцер. З першого дня працював з центральним управлінням розвідки у Києві. Так іноді хочеться почути його голос. Все пам’ятаю, і тепер хочу донести до молоді, що ми живемо у вільній Україні, бо наші козаки за це воювали".
У пам'ять про Дмитра Кондратенка посадила калину його мама Людмила Шибіста. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів директорки, доглядатимуть за алеєю учні та працівники школи. Калина може рости 70-100 років.

У Кропивницькому до акції долучились дві школи. З Кіровоградщини – 14.