У Чернівцях у випадку блекауту планують безперебійно обігрівати понад 100 багатоповерхівок і деякі соцзаклади

Одна з котелень у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях у випадку блекауту планують безперебійно обігрівати понад 100 багатоповерхівок, також понад десять шкіл, медичних установ та садочків. Це можливо завдяки когенераційній установці, яку надало агентство США з міжнародного розвитку USAID. Установка запрацює після доставки, монтажу і підключення на одній з котелень.

Про це у коментарі Суспільному повідомили у пресслужбі департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради.

У якій саме котельні облаштують установку, у пресслужбі не повідомляють з міркувань безпеки.

Завдяки когенераційній установці від спалювання газу буде вироблятися не тільки тепло, а й електроенергія — до 1,5 мВт/год, повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк.

"Для порівняння – це безперервна робота шести холодильників протягом року. Економія від такого апдейту – приблизно 2,5 млн грн в один зимовий місяць. При тому, що зможемо повністю забезпечувати цю котельню електроенергією", — каже Зазуляк.

USAID надасть когенераційну установку комунальному підприємству "Чернівцітеплокоуненерго" в межах проєкту енергетичної безпеки. Керівник теплокомуненерго Олександр Корчунов підписав меморандум.

Доставка монтаж та підключення можуть зайняти кілька місяців.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com