На Запоріжжі засудили до 10 років ув'язнення "ексміністра охорони здоров'я ДНР", який працює з окупантами в Мелітополі

Засуджений за колабораціонізм. СБУ

На Запоріжжі суд визнав винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) мешканця Донеччини, який з 2014 по 2016 рік обіймав посаду "министра здравоохранения ДНР", а нині, за даними слідства, працює директором "Департамента здравоохранения Военно-гражданской администрации Запорожской области".

Про це сьогодні, 29 вересня, повідомили в ЗОВА з посиланням на СБУ.

За даними СБУ, чоловік раніше обіймав посаду заступника начальника одного з управлінь Донецької ОДА, а у 2014 році його призначили в окупаційній адміністрації "министром здравоохранения ДНР". Але він не виправдав "довіри" й у 2016 році був звільнений.

З початком повномасштабної війни та окупації Мелітополя фігуранта призначили на посаду директора так званого "Департамента здравоохранения Военно-гражданской администрации Запорожской области", де він виконував вказівки представників РФ та допомагав їм:

"Передавав у користування майно та будівлі закладів охорони здоров’я. Також займався переформатуванням медичної галузі регіону під потреби країни РФ. Саме за його вказівкою місцеві лікарні були переоблаштовані у військові шпиталі для прийому поранених окупантів".

Суд визнав чоловіка винним у колабораціонізмі та призначив покарання — 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна з позбавленням права обіймати посади в органах влади незалежно від форми власності строком на 15 років.

Наразі фігурант перебуває на тимчасово окупованій території півдня України. Однак СБУ проводить заходи, щоб притягнути його до відповідальності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber