Литва зобов'язала власників авто з номерами РФ протягом пів року вивезти їх з країни та ЄС

Литовський прикордонний пункт. Фото: Митниця Литви

Литва зобов'язала власників автомобілів із російськими номерами вивезти їх із території країни та Євросоюзу протягом пів року.

Про це повідомляє пресслужба митниці Литви.

"З 11 вересня 2023 року митні органи Литви не пропускають транспортні засоби з російськими номерами на територію Литви через пости митного прикордонного контролю. Литва запроваджує імпортні обмеження після роз’яснення Європейської комісії про те, що обмеження також забороняють імпорт будь-яких транспортних засобів, зареєстрованих у РФ та мають російські номерні знаки, навіть для тимчасового використання", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заборона поширюється на ці транспортні засоби, незалежно від національності їх власника чи водія.

Виняток поширюється на громадян РФ, які прямують транзитом до Калінінградської області або з неї на транспортних засобах, зареєстрованих у Росії з документом про спрощений транзит (FTD).

"Такий транзит через територію Литви не може перевищувати 24 години. Під час транзиту транспортний засіб повинен супроводжувати його власник. У разі відсутності власника в автомобілі, транспортний засіб не пропускається на територію Литви", — пояснили у литовській митниці.

Таким чином, всі автівки з російською реєстрацією, які в'їхали в Литву до 11 вересня 2023 року, повинні залишити країну та всю територію ЄС протягом 6 місяців з дати прибуття.

Ввезення транспортних засобів пов'язують зі спробами обійти міжнародні санкції проти Росії. До цієї категорії транспортних засобів належать легкові автомобілі, кемпери, мікроавтобуси до 10 пасажирських місць.Також литовська митниця застерігає від купівлі чи імпорту автомобілів, які були зареєстровані у Росії чи мають російське походження. За порушення законодавства загрожує штраф та/або конфіскація транспортного засобу.

Що відомо про заборону на вʼїзд в ЄС автомобілів з російською реєстрацією

8 вересня Єврокомісія опублікувала роз'яснення щодо ввезення та ввезення товарів з Росії. Пізніше Єврокомісія заявила, що список, до якого входять автомобілі, одяг, смартфони та інші товари особистого користування, має рекомендаційний характер і країни ЄС мають індивідуально вирішувати, вводити заборони чи ні.

До цього стало відомо, що під час перетину кордону з Європейським союзом у громадян РФ можуть конфіскувати авто, телефони, іншу техніку та цінні речі.

Естонія заборонила в'їзд до країни автомобілів із номерами Російської Федерації з 10 ранку 13 вересня.

Раніше, згідно з роз'ясненнями Єврокомісії та висновками МЗС, з 12 вересня громадянам із зареєстрованими в Росії транспортними засобами заборонили в'їзд до ЄС через кордони з Латвією.

Литва також повідомила, що не буде пускати автомобілі з російськими номерами, окрім тих, що прямують до Калінінграда.

З 16 вересня в'їзд російських легкових автомобілів заборонила Фінляндія.