У Запоріжжі депутати підтримали петиції щодо закупівлі дронів

Сесійна зала Запорізької місцевої ради, 28.09.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Під час другої частини двадцятої сесії Запорізької міської ради депутати підтримали петиції №8416 "Про створення програми закупівлі дронів подвійного призначення", а також №8432 "Додаткове фінансування закупівлі дронів за рахунок коштів депутатського фонду".

Так, петицію №8416 підтримали 34 з 43 зареєстрованих депутатів. Шестеро депутатів утрималося.

Голосування за петицію №8416, 28.09.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Цю петицію, ще 19 липня 2023 року зареєстрував запорізький військовослужбовець Іван Мінченко. За петицією, у Запоріжжі пропонується створити міську програму для закупівлі FVP-дронівбезпілотники, що мають функцію управління виду від першої особи (тобто FVP – First Person View), дронів подвійного призначення, а також необхідних для них складових та компонентів.

"Дрони подвійного призначення дозволяють коригувати вогонь артилерії, тим самим зберегти життя особового складу. Вони дозволяють нанести вогневе ураження, дозволяють дивитись за ситуацією на передньому краю оборони. Наша військова частина з 24 лютого, з першого дня, прийняла бій. Ми Мелітопольський батальйон, 115-тий. І ми знаходимось без відновлення на передньому краю Запорізького напрямку увесь час. Дуже важливо, що ці питання по обороноздатності, на мою думку, повинні розглядатись невідкладно. Невідкладно!", — зазначив Іван Мінченко у сессійній залі Запорізької міської ради
Петиція №8416 "Про створення програми для закупівлі дронів подвійного призначення". Фото: скриншот з сайту Електронних петицій

Щодо петиції №8416 "Про створення програми для закупівлі дронів подвійного призначення", то ще 21 липня секретар Запорізької міської ради публічно обіцяв розглянути її на найближчій сесії.

Другу петицію №8432 "Додаткове фінансування закупівлі дронів за рахунок коштів депутатського фонду", що ще 27 липня зареєстрував Іван Мінченко, такоє підтримали 45 депутатів з 45 зареєстрованих.

Голосування за петицію №8432, 28.09.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

За петицію пропонується створити додаткове фінансування для програми закупівлі дронів коштом депутатського фонду.

Петиція №8432 "Додаткове фінансування закупівлі дронів за рахунок коштів депутатського фонду". Фото: скриншот з сайту Електронних петицій

Під час слухання питання про підтримку петиції Іван Мінченко зауважив, що з військовими частинами зв'язалися лише за день до сесії міської ради. Окремо військовослужбовець підкреслив недоцільні, на його думку, витрати на інфраструктуру:

"У нас за 40 кілометрів відбуваються бойові дії. У нас є підступний ворог, якому байдуже буде на цю бруківку. Бруківка нам не допоможе. Якщо не дай Боже якимось чином в Запоріжжі, в нашому місті, будуть бої, ця бруківка жодним чином не допоможе".
Промова Івана Мінченка під час двадцятого засідання Запорізької міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами автора петицій попри позитивний відгук міської влади, між сесіями минуло 76 днів.

"На майбутнє я дуже прошу, такі питання, скликати позачергову сесію, якщо потрібно зв'язуватися, якщо потрібно, давайте без бюрократії.... "
Іван Мінченкоавтор петицій, військовослужбовець

Також свою думку висловили й запорізькі активісти Анастасія Кононенко та Богдан Загарулько. Вони та ще декілька десятків запоріжців зібралися під стінами міської ради, аби звернути увагу депутатів та громадськості на необхідність спрямувати бюджетні кошти на потреби ЗСУ.

"Ми за те, що б у нас місто було гарне, але давайте це все після перемоги. У нас є нагальні проблеми у хлопців на фронті: відсутність аптечок, відсутність дронів, відсутність машин. Я вірю в те, що ви теж за те, щоб ми перемогли, щоб більше хлопців повернулись живими додому", — наголосила Анастасія Кононенко.
Анастасія Кононенко під час двадцятого засідання Запорізької міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

Під час свого звернення Богдан Загарулько зацитував вимоги міських жителів Запоріжжя про важливість звітування за витратами коштів на дрони та їхню передачу військовим частинам:

"Ми вимагаємо надати звітність щодо закупівлі дронів військовими частинами, що отримують субвенцію, а також всі документи, що підтверджують ці закупівлі".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber