"Я згоден, я готовий": у Полтаві попрощалися з сапером Дмитром Цисем, який розміновував Донеччину

Фото: Суспільне Полтава

29-го вересня біля Свято-Успенського собору ПЦУ в Полтаві влаштували чин відспівування за сержантом служби цивільного захисту Дмитром Цисем. 15 вересня 2023-го року сапер підірвався на протитанковій міні поблизу міста Лиман на Донеччині.

Від опіків рятувальник помер 26 вересня у київській лікарні. Про це повідомив офіцер відділу призову полтавського міського терцентру комплектування та соцпідтримки Роман Калина.

"Бабусю, я їду. Можна я до тебе приїду чи ні?». Я кажу: 2Так, для тебе завжди фіртка відкрита, синку". "Бабусю, я прийду через годину чи дві, бо з друзями". А тепер вже й фіртки ніхто не відкриє",каже бабуся загиблого Дмитра Цися Ганна Таран.

Портрет Дмитра Цися. Фото: Суспільне Полтава

До повномасштабного вторгнення він працював у Полтаві, пізніше переїхав до Києва та працевлаштувався ландшафтним дизайнером, розповідає його бабуся Ганна Таран.

"Він продавав там телефони, телевізори, побутову техніку. Він там торгував. Я не знаю, як воно називається, він там був. А тоді в Києві він працював, у "Зеленбуді", — говорить бабуся загиблого Дмитра Цися Ганна Таран.

За словами офіцера відділу призову полтавського міського терцентру комплектування та соцпідтримки Романа Калини, 25 квітня 2023-го року Дмитра прийняли на службу в ДСНС на посаду сапера відділення піротехнічних робіт. Протягом двох місяців він був на навчаннях з розмінування та надання домедичної допомоги на місці подій.

Прощання із сапером Дмитром Цисем. Фото: Суспільне Полтава

"А тоді ж приїхав, війна почалась, і він каже: «Що я буду по кутках ховатися? Я буду захищати батьківщину». Ми просили: «Діма, а може…», він каже: «Убивати я не можу, а ітиму захищати батьківщину». І пішов", — пригадує бабуся загиблого Дмитра Цися Ганна Таран.

"Я пам’ятаю час, коли він приходив до нас на співбесіду, бо всі проходять через співбесіду зі мною. І коли я розказую конкретно чим доведеться займатися, які ризики, що до чого, Дмитро навіть оком не моргнув, сказав: "Я згоден, я готовий", — каже колега загиблого Дмитра Цися Максим Шаумович.

З 5 вересня рятувальник перебував у відрядженні на Донеччині, де розміновував території населених пунктів та об’єктів інфраструктури, повідомив Роман Калина.

Рятувальники, які прийшли попрощатися з Дмитром Цисем. Фото: Суспільне Полтава

"Ми ж спілкувалися, я ж військовий. Він каже: «Я піду в ДСНС, буду сапером, допомагатиму людям». Прийшов працювати. Потім я його побачив в інстаграмі, що він вже на Донбасі. А потім я на позиції був і побачив, що сталося, що збір відкривають, що підірвався на міні", говорить друг загиблого Дмитра Цися Віталій Чечетенко.

Як розповів Максим Шаумович, 15 вересня 2023 року поблизу міста Лиман Донецької області сапер постраждав під час роботи в лісі через підрив на ворожій протитанковій міні. У рятувальника було обпечено 40% тіла.

"На Донеччині, на жаль, це була його перша ротація і він тільки розпочинав свою, так би мовити, роботу. Він цікавився усім, він вбирав усі знання, йому потрібні були знання, бо для сапера життя – це знання. Загинув, на жаль, навіть не через свою помилку, а через такий випадок, що наїхав на протитанкову міну. Піротехнічний автомобіль наїхав на протитанкову міну на дорозі, хоча дорога до цього була перевірена і там не було мін", — каже колега загиблого Дмитра Цися Максим Шаумович.

Панахида за Дмитром Цисем. Фото: Суспільне Полтава

Того ж дня чоловіка госпіталізували до опікового центру, та направили на лікування до київської лікарні, розповів друг Дмитра. Там він помер 26 вересня 2023-го року.

"У нас же багато спільних знайомих, ми скільки спілкувалися, скільки дружили. Мені подзвонили, сказали, що так і так. Я спочатку не повірив, звісно, думав, що від полтавських чутки. Подзвонив йому – він не взяв слухавку. Подзвонив до мами (Дмитра – ред.), вона сказала: «Діми більше немає»",каже друг загиблого Дмитра Цися Віталій Чечетенко.

У рятувальника залишилися батько та мати. Поховали сапера на Алеї Героїв на Затуринському кладовищі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook