База даних порушень проти культурних цінностей: Кримський інститут стратегічних досліджень представив оновлений сайт

Презентація звіту КІСД у Києві, 27 вересня 2023 року. Фото: youtube.com/UkraineCrisisMediaCenterOnline

Кримський інститут стратегічних досліджень (КІСД) представив свій оновлений двомовний сайт з документування порушень проти культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях України.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Крим.

"Це не просто сайт, це база даних порушень проти культурних цінностей. На сьогоднішній день ми закумулювали порядком до 353 об'єктів, кожен місяць ми додаєм близько 60 дописів, що до порушень проти культурних цінностей", — розповіла проєкт-менеджерка КІСД Ельміра Аблялімова-Чийгоз на презентації в пресцентрі Українського кризового медіа-центру у Києві.

За її словами, найбільшою перевагою сайту є те, що він став двомовним - україно-англійським. Це надає можливість долучити до досліджень ще й міжнародних партнерів.

База даних порушень проти культурних цінностей: Кримський інститут стратегічних досліджень представив оновлений сайт. Проєкт-менеджерка КІСД Ельміра Аблялімова-Чийгоз. Олександра Гресь/Суспільне

"Ми змогли зробити досить цікавий інструментарій цього сайту. Нами були запровадженні фільтри по порушеннях тобто, що відбулося з пам'яткою. Мова йде не тільки про нерухомі пам'ятки, але й про рухомі культурні цінності, тобто музейні колекції. По порушеннях у нас є знищення, пошкодження, привласнення, що відбувалось на окупованих територіях до 2022 року, переміщення музейних цінностей, вилучення предметів музейної цінності з незаконних археологічних розкопок на території окупованих регіонів. Цей фільтр дозволяє шукати якраз ті об'єкти, яким була завдана шкода. Також ми зробили фільтри по регіонах", — зазначив голова моніторингової групи КІСД Денис Яшний.

База даних порушень проти культурних цінностей: Кримський інститут стратегічних досліджень представив оновлений сайт. Голова моніторингової групи КІСД Денис Яшний. Фото: Олександра Гресь/Суспільне

Що відомо про КІСД

  • Громадська організація Кримський інститут стратегічних досліджень з 2016 року займається питанням документування порушень проти культурних цінностей на ТОТ України.
  • До 2022 року організація фокусувалась на порушеннях у сфері захисту об’єктів культурної спадщини на території окупованого Криму, а з початком широкомасштабного російського вторгнення поширила свою діяльність на новоокуповані українські території.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook