У Підгородному на Дніпропетровщині міського голову усунули з посади

Фото: Суспільне Дніпро

Депутати Підгородненської громади на Дніпропетровщині збирають документи, аби призначити вибори на посаду нового голови громади. Про це каже депутат громади Роман Ворон. Розповідає, 26 вересня на черговій сесії міської ради посадовці усунули з посади голови Андрія Горба. За це проголосували 20 з 25 уповноважених.

Що розповідає депутат громади Роман Ворон

Роман Ворон каже, депутати вимагали розглянути питання про усунення міського голови на сесії, однак він відмовив. Тож вони ініціювали засідання самостійно. Додає, це передбачає Закон України “Про місцеве самоврядування”.

"Протягом багатьох років, Горб та компанія просто злочинно тратять кошти. Особисто я, вже не пам’ятаю, 15-17 кримінальних проваджень ініціював з приводу цього. На якій стадії розслідування знаходяться ці кримінальні провадження: закриті вони не закриті, з яких підстав закриті. Може їх хтось хоче закрити, щоб ніхто не бачив скільки й де Горб вкрав", – каже депутат Підгородненської громади Роман Ворон.

Депутат Підгородненської громади Роман Ворон. Фото: Суспільне Дніпро

Суспільне надіслало інформаційний запит до Національної поліції із запитанням чи відкриті кримінальні провадження на Андрія Горба і на якій стадії розслідування справи.

Що каже голова Підгородненської громади Андрій Горб

Сам же Андрій Горб вважає, його відсторонення з посади було незаконним. Додає, у рішенні немає жодного документа про проєкти за 8 років його роботи.

"Що вони написали в рішенні щодо моїх порушень, нічого, нуль, розумієте. Вони кажуть про якісь там мої корупційні дії, наприклад, про якісь адмінпротокола мало не 6 штук... про мої зловживання. Так нічого ж не змогли написати в рішенні. Звичайно, я це буду оскаржувати, тому що само по собі рішення абсолютно не аргументоване. Я завжди працював на громаду", – розповів голова Підгородненської громади Андрій Горб.

Голова Підгородненської громади Андрій Горб. Фото: Суспільне Дніпро

Що розповідають жителі Підгородного

На засіданні був й місцевий житель Владислав Приходько. 3 червня від ракетного удару росіян загинула його 2-річна донька Ліза, а дружина опинилася під завалами, отримала поранення. Зараз в неї 2-га ступінь інвалідності. Після трагедії з місцевого бюджету їм виділили 300 тисяч гривень. Ще 860 тисяч – за програмою ЄВідновлення. Та Владислав розповідає, їх вистачило лише на базові речі та оренду квартири.

"Наша квартира була тут на першому поверсі, мозайка там, де виложена – це був санвузол, а це була кухонька невеличка. Ремонт був повністю новий техніка все нове. Як кажуть винесли оттуда й все занесли. Ну не підняли нічого. Благо найшли документи й все, більшо нічого у нас цієї квартири не залишилось зовсім. За ці кошти не придбаєш житло зовсім, зверталися до міського голови, він сказав – коштів нема. Цей сертифікат має якийсь строк, де взяти кошти щоб додати до цього сертифікату й придбати квартиру – я не знаю", – розповів місцевий житель Владислав Приходько.

Житель Підгородного Владислав Приходько. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Суспільне спитало у жителів Підгороднього: як вони ставляться до відсторонення з посади Андрія Горба.

"У том то і справа, що він нічого не робив", – каже місцевий житель Ігор.

"А хто має право його відсторонити? Дитячі майданчики поробили, стадіон все роблять та роблять", – розповів місцевий житель Володимир.

"Це не та людина, яка має бути при владі", – зазначила жителька Підгородного Віта.

"Я інвалід 3-ої групи по зору, у минулому році отримала допомогу від мiської ради, грошову допомогу... так що я поганого нічого не можу сказати", – каже місцева жителька Світлана.

"Ці сварки, ці війни під час війни не потрібні в громаді", – зазначив житель Підгородного Микола.

Сам же Андрій Горб каже, подаватиме апеляцію до суду. До призначення дати виборів, за словами Романа Ворона, депутати обрали нового секретаря.

Авторка – Поліна Паламарчук.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро