Судитимуть власника трьох літаків, який хотів створити авіакомпанію в "ДНР"

Конфіскований літак в обвинуваченого. Фото: прокуратура Донеччини

До суду передали справу власника трьох авіасуден. За інформацією слідства, він після повномасштабного вторгнення РФ в Україну хотів створити авіакомпанію в так званій ДНР.

Про це повідомила пресслужба прокуратури Донеччини.

Слідчі встановили, що у травні 2022 року житель Дніпропетровщини — власник авіакомпанії домовлявся з гауляйтером захопленого Маріуполя про створення авіакомпанії з пасажирських та вантажних перевезень

"Для цього "бізнесмен" пообіцяв надати у користування окупантам літак АН-140-100, який знаходився на підконтрольній Україні території. Крім того, планував посилити майбутню "республіканську авіацію" ще трьома повітряними суднами тієї ж моделі, переправивши їх з аеродрому Республіки Саха РФ", — повідомили в прокуратурі.

Восени 2022 року суд наклав арешт на літак обвинуваченого. Наразі він переданий у власність АРМА. Вартість повітряного судна становить 20 мільйонів гривень.

Налагодити провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та її маріонетками чоловіку завадили українські правоохоронці.

"Оскільки обвинувачений переховується за межами підконтрольної Україні території, його судитимуть заочно", — додали у прокуратурі.

Чоловіка обвинувачують за частиною 1 статті 14 та частиною 4 статті 111-1 Кримінального кодексу України (готування до колабораційної діяльності).

Обвинуваченому загрожує ув'язнення до двох з половиною років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади протягом 15 років.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram