Біля метро "Лук'янівська" та "Дорогожичі" в Києві знесуть МАФи

Демонтаж кіоску. Фото: УНІАН

У Києві демонтують МАФи біля станцій метро "Лук'янівська" та "Дорогожичі", а також на прилеглих вулицях.

Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов під час засідання Комісії з питань розміщення тимчасових споруд.

У першу чергу демонтовують тимчасові споруди біля станцій метро, аби до цього укриття містяни могли потрапити швидко та без перешкод. Роботи виконали вже біля шести станцій, а наступною стане "Лук’янівська".

Також через численні скарги кіоски приберуть на вулицях Дорогожицькій, Щусєва, Олени Теліги та Іллєнка біля "Дорогожичів". На їхньому місці відремонтують тротуар і подбають про озеленення.

"Переважно мешканці незадоволені тим, що МАФи зайняли більшу частину пішохідної зони, унеможливлюють проїзд для автівок екстрених служб до подвір'я та залишають багато сміття", — зазначив Буділов.

Що відомо про демонтаж МАФів у Києві

У Києві продовжують зносити кіоски, які заважають швидко дістатись укриття в метро. Близько шести станцій тимчасові споруди вже демонтовані. Після демонтажу МАФів облаштовують громадські простори із зеленими зонами.

За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов'язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.

У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Частково або повністю демонтували МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Також у травні біля метро "Шулявська" знесли близько 30 торговельних кіосків. Замість них місто побудує сквер.

У квітні на вул. Лютеранській у Києві відбувся мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

У травні цього року влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.

У Києві облаштовують сквер замість незаконних кіосків біля метро "Берестейська". Також біля метро Героїв Дніпра у Києві з'явилася оновлена зелена зона. Перед початком ремонтних робіт тут демонтували 160 МАФів.