У 14 школах Кіровоградщини до Дня захисників та захисниць України висадять калинові Алеї пам’яті

Гілка калини. Фото ілюстративне: УНІАН

14 шкіл з шести громад Кіровоградської області долучаться до всеукраїнської акції до Дня захисників та захисниць України "Калина пам'яті". 29 вересня 2023 року вона відбудеться вперше, її учасники висадять на території шкіл кущі калини, кожен з яких символізуватиме одного загиблого на війні з РФ, дотичного до конкретної школи.

14 липня Верховна рада змінила дати трьох свят, серед яких й День захисників та захисниць України. Свято, яке з 2014 року відзначали 14 жовтня, з 2023 року відзначатимуть 1 жовтня.

Ініціювала акцію платформа пам'яті Меморіал, яка з березня 2022 року зберігає пам'ять про загиблих на війні, розповіла її шеф-редакторка Анастасія Абрамець. Гроші на акцію вдалося зібрати за допомогою краудфандинговоїГуртове фінансування або спільнокошт — співпраця людей, які добровільно об'єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій кампанії, ідею акції підтримали три сотні людей.

"На початку ми хотіли зібрати 72 тисячі гривень та висадити Алеї у 50 закладах освіти. Однак цю суму вдалося зібрати вже за тиждень збору. У підсумку спільними зусиллями ми зможемо посадити алеї у 122 закладах та вшанувати 1144 героїв".

В яких школах Кіровоградщини висадять алеї

  • у Фортечній гімназії та гімназії "Інтелект" в обласному центрі;
  • у Гурівському ліцеї, що в Гурівській громаді Кропивницького району;
  • у ліцеї №1, ліцеї №4 імені Макаренка, Молодіжненському та Олександрівському ліцеях, Марфівській та Богданівській філіях ліцею №1, Суходільській та Першотравневій філіях ліцею №2, що у Долинській громаді Кропивницького району;
  • в Інгульському ліцеї, що в Устинівській громаді Кропивницького району;
  • в Олексіївському ліцеї, що у Кетрисанівській громаді Кропивницького району;
  • у гімназії сучасної освіти №9 у місті Світловодськ Олександрійського району.

Саджанці школи отримали безплатно, хоча є й такі, що купили їх самостійно або за гроші благодійників, сказала Анастасія Абрамець. Так, школи Гурівської та Долинської громад – а це дев’ять з 14 закладів-учасників акції – саджанцями забезпечив дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр "Веселі Боковеньки".

Загалом, зі слів Анастасія Абрамець, заявки на участь в акції подали понад 250 закладів, тож наступного року акцію планують розширити. Хочуть, щоб Алеї пам’яті з’явились в усіх школах, випускники яких загинули на війні з РФ.