Розстріл цивільних на "дорозі смерті" на Київщині: поліція оголосила підозри трьом бурятам

Залишки розстріляних та обгорілих авто на трасі Київ-Житомир, Київська область, березень 2022 р. Фото: Національна поліція України

Трьом російським військовим оголосили підозри за розстріл мирних жителів під час окупації Київщини. У лютому-березні 2022 року солдати РФ на трасі Київ-Житомир обстрілювали цивільні авто з людьми, що намагалися виїхати з зони бойових дій. Від дій російських окупантів загинули 26 українців, ще шестеро були поранені.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Слідчі Нацполіції відновили хронологію подій і встановили особи загиблих попри те, що для приховування вбивств тіла жертв разом із розстріляними авто були спалені.

Розстріл цивільних на "дорозі смерті" на Київщині, весна 2022 року. Фото: Національна поліція України

Обгорілі машини з останками людей залишилися на трасі Київ-Житомир до деокупації регіону.

Машина на "дорозі смерті", Київщина, березень 2022 року. Фото: Національна поліція України

Правоохоронцям вдалося ідентифікували причетних до злочину російських військових. Це — вихідці з Бурятії, солдати 2-го батальйону 5-ї окремої гвардійської танкової Тацинської Червонопрапорної ордена Суворова бригади 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу Збройних сил РФ.

Машина, обстріляна російськими військовими на дорозі у Київській області, березень 2022 р. Фото: Національна поліція України

Командиру, який віддавав накази про вбивство українців на Житомирській трасі, та двом його підлеглим — старшому лейтенанту і єфрейтору, які відкривали вогонь по мирних людях, повідомили про підозру. Їх звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни — ч. 2 ст. 438Жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, поєднане з умисним убивством, або віддання наказу про вчинення таких дій КК України. Цей злочин карається позбавленням волі до п'ятнадцяти років або довічним ув'язненням.

Ділянка дороги з машинами цивільних, які намагалися втекти від бойових дій на Київщині, березень 2022 р. Фото: Національна поліція України

Що відомо про воєнні злочини солдатів РФ на Київщині

У січні 2023 року правоохоронці ідентифікували військових РФ із 5-ї танкової бригади, які у березні 2022 року розстріляли 10 цивільних авто на житомирській трасі.

Слідство встановило імена двох російських військових, які вчиняли масове сексуальне насильство на Київщині минулого року. Зібрані свідчення щодо більше десяти епізодів зґвалтування.

В СБУ повідомили, що ідентифікували російського військового, який особисто розстріляв жителя селища Гавронщина Бучансього району.

Російського десантника підозрюють у знущанні з учасників АТО під час тимчасової окупації Київщини.

Національна поліція повідомила про підозру військовослужбовцю РФ, який в Ірпені змушував чоловіка ходити замінованою ділянкою лісу, а після — розстріляв з автомата.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.