"Залишити ПДФО військових у місцевих бюджетах". Депутати Чернівецької міськради направлять звернення президенту

Чернівецька міська рада. Фото: Суспільне Чернівці

Депутати Чернівецької міськради звернуться до президента та голови Верховної Ради з закликом залишити ПДФО з доходів військових у місцевих бюджетах. За таке рішення проголосували 30 депутатів, 8 — не голосували.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Звернення ініціював депутат Василь Максимюк як голова бюджетної комісії. За його словами, у 2024 році Чернівецька громада недоотримає 800 мільйонів гривень, якщо законопроєкт у другому читанні підтримають.

"Це кошти, які ідуть на школи, садочки, сховища. Ми не зможемо говорити ні про ремонти в лікарнях, ні про утеплення в садочках. У випадку прийняття закону ситуація для громади може стати катастрофічною. Ми за те, щоб 70% ПДФО передбачити на військове обладнання, а 30% використовувати для шкіл, садочків, сховищ", — каже Максимюк.

Також, за словами Максимюка, може виникнути проблема з забезпеченням чернівчан теплом та водою.

Максимюка підтримав депутат від фракції "Єдина Альтернатива" Тарас Прокоп. На його думку, по-перше, це часткове обмеження реформи децентралізації, по-друге, військовослужбовцям легше на місцях отримати забезпечення, аніж від центральних органів влади.

Депутат від фракції "Слуга народу" Віталій Другановський сказав, що в деяких громадах гроші від військових використовують на "неправильні речі".

"У нашій державі 19 місяць триває повномасштабна війна. Наші захисники відтісняють ворогів. Але для швидшого контрнаступу потрібна сучасна зброя – більше дронів, боєприпасів. Тому час подбати про розвиток потенціалу в державі. Важливо розуміти, що кошти на розбудову вітчизняного військово-промислового комплексу є всередині самої держави. Зокрема, це ті кошти, які сплачують самі військові у формі ПДФО", — каже Другановський.

Що відомо про ПДФО із доходів військових та місцеві бюджети

  • З жовтня місцеві бюджети можуть залишитися без податку на доходи фізичних осіб з військових. Це передбачено змінами до бюджету на 2023-й рік, які уряд має ухвалити до 1-го жовтня. Проєкт бюджету на 2024-й рік теж передбачає перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів до державного.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.