Збитки понад два мільйона. На Миколаївщині вирішують долю пошкодженого дитсадка

Пошкоджена стіна дитсадка, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У селі Білозірка, що на Миколаївщині, вирішується доля дитячого садка, що був пошкоджений внаслідок російських обстрілів у 2022 році. Станом на вересень 2023 року йдеться про відновлення закладу, в штаті якого сім працівників. Зокрема, приміщення оглянули представники різних благодійних організацій.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Управління освіти Первомайської селищної ради Ірина Лукашевич.

"Внаслідок збройної агресії Російської Федерації збитки закладу дошкільної освіти "Чебурашка" склали більше двох мільйонів (гривень — ред.)", — говорить Ірина Лукашевич.

Отвір у підлозі дитсадка після російських обстрілів, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами начальниці Управління освіти Первомайської селищної ради, щодо відновлення закладу зверталися до районної та обласної військових адміністрацій.

"Від імені Первомайської селищної адміністрації, від імені відділу освіти написали листи і клопотання, щоб нам виготовили проєктно-кошторисну документацію, яка коштує дорого. І врахували те, що ми можемо в закладі "Чебурашка" розмістити заклад загальної середньої освіти. Це 1-9 класи Білозірського ліцею, щоб об'єднати освітній простір", — каже посадовиця.

Ірина Лукашевич каже, робота над документацією триває. Першочергово треба відновити саме дитсадок, а не ліцей, який так само був пошкоджений.

"Немає спортивного залу в ліцеї, є пошкодження великі, тим паче там відбулась пожежа за цей час. Треба опалення, треба світло, треба умови. І в першу чергу, повинно бути укриття. І тому, щоб відремонтувати ЗДОЗаклад дошкільної освіти коштів потрібно трохи менше", — додає Ірина Лукашевич.

Ракетка для настільного тенісу, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Із першого квітня 2023 року навчально-виховний процес відбувається в приміщенні будинку культури. На випадок повітряної тривоги поряд є сховище, розповідає директорка дитсадка Людмила Соколова.

"Тричі на тиждень — понеділок, середа, п'ятниця — з 10 до 12 години у нас відбувається спілкування з дітьми, також консультації для батьків", — говорить директорка дитсадка.

Директорка дитсадка Людмила Соколова, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Основа таких годин спілкувань — розвивальні вправи та ігри.

"Зараз у нас 16 діток, одна різновікова група. У селі ж 36 діток. Так що, якщо наш садочок відбудують — можна буде відкрити дві групи", — говорить Людмила Соколова.

Година спілкування з вихователькою Оленою Гогілідзе, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

П'ятирічний Руслан відвідує дитсадок "Чебурашка". На годину спілкування його привела мати Зоя. Жінка каже, для сина дуже важливе спілкування з однолітками. Згадує, коли дитина була в дитсадку з восьмої ранку до п'ятої вечора.

"Зараз дві години — це дійсно мало. Через те, що я живу в кінці села, то поки я його приведу, пів години. Не встигла привести, як треба вже забирати. Дуже сподіваюся, я його в школу, мабуть, буду віддавати в сім років. То, може, ще ми походимо до нашого садочка", — каже мати п'ятирічного Руслана.

Мати Зоя та син Руслан, Миколаївщина, 28 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Привела на годину спілкування свою доньку і Тетяна.

"Дітям потрібне це спілкування, діти вдома сумують. Вона приїжджає додому і каже: "Мамо, я поїду до Богдана". Богдан живе аж на тому боці села. Ну веземо, бо вона хоче гратися", — говорить Тетяна.

Станом на 28 вересня в Первомайській селищній громаді з дев'яти дитсадків пошкоджені російськими обстрілами шість, ще три зруйновані. У дистанційному режимі працюють три заклади, серед яких і Білозірський.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.