Бургери для пацієнтів: у Київському міському центрі нефрологій та діалізу відповіли на критику щодо харчування

Одне з відділень Київського центру нефрології та діалізу. Фото: Київський міський центр нефрології та діалізу/Facebook

Пацієнти Київського міського центру нефрології та діалізу, які лікуються в стаціонарі, забезпечені чотириразовим харчуванням. Для людей, які амбулаторно проходять процедуру гемодіалізу, передбачений перекус — бургери, приготовані на замовлення лікарні.

Про це повідомив директор Центру Едуард Красюк, коментуючи чутки щодо харчування пацієнтів у цьому медзакладі.

За його словами, нині на обліку в Київському міському центрі нефрології та діалізу перебувають близько 800 хворих. Для пацієнтів стаціонару організований повноцінний раціон: сніданок, обід, полуденок та вечеря. Харчування для людей, які відвідують лікарню лише для проходження гемодіалізу, не передбачене. Водночас лікарня організовує для них частування бургерами. Таку традицію запровадили близько двох з половиною років тому.

"Бургери, про які йдеться — перекус для хворих, які отримують сеанси гемодіалізу амбулаторно: приїхали на процедуру у визначений час і після її виконання повернулися додому", — пояснює директор Центру нефрології та діалізу.

Він зазначає, що вибір меню не випадковий: бургери приготовані з білкових продуктів для поповнення енергією пацієнтів на гемодіалізі. Крім того, їх зручно вживати, коли одна рука приєднана до апарата штучної нирки. По-третє, є побажання самих пацієнтів, яким подобаються такі перекуси, каже Едуард Красюк.

Він наголошує, що бургери, які пропонуються пацієнтам Центру, не є аналогом продукту з ресторанів швидкого харчування. Страву готують на замовлення медзакладу з урахуванням потреб хворих із хронічною нирковою недостатністю.

Едуард Красюк нагадв, що нормативні документи, де описані столи та дієти, скасовані понад 10 років тому. Лікарня у своїй діяльності керується наказом № 931 МОЗ України від 29.10.2013, у якому наголошується, що харчування визначається в залежності від індексу маси тіла.

Окрім того, за словами керівника установи, у Центрі нефрології та діалізу діє безкоштовна розвозка для пацієнтів, завдяки якій вони після процедури швидко потрапляють додому, де можуть повноцінно поїсти.

У лютому 2021 року у Київському міському центрі нефрологій та діалізу повернулися до частування бургерами всіх пацієнтів, які проходять процедури гемодіалізу. Для їх приготування обрали нового постачальника. Повідомлялося про кілька видів перекусу: бургер із яловим шніцелем, рибним шніцелем, із шніцелем індички, курки, свинини тощо. Основою бургерів є булочка, лист салату та овочі.