У школах Полтавщини немає підручників з української мови для 5 класу: у чому причина

Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині п’ятикласники майже місяць навчалися без підручників з української мови. Область вперше приймає навчальні видання від благодійників, тому напрацьовує механізми прийому-передачі літератури до шкільних бібліотек.

Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Як проводять уроки без підручників

Вчителька української мови Розсошенської гімназії Оксана Мілаєвич проводить урок для п’ятикласників. Підручників немає. Розповідає, що так працюють майже місяць.

Урок в одній зі шкіл Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

"У нас є проєктор, ми виводимо туди якраз підручник і таким чином працюємо. Намагаємося, щоб очі у них (дітей – ред.) не втомлювалися, використовувати інші завдання, слухові, наприклад, різні хвилинки. Ось у них якраз була хвилинка відпочинку", ― каже вчителька української мови Розсошенської гімназії Оксана Мілаєвич.

"В умовах відсутності паперових книжок міністерство (освіти і науки – ред.) надало можливість користуватися електронними підручниками. Тому кожна дитина з будь-якого гаджета, з будь-якого пристрою, з ноутбука (користуватися електронним підручником – ред.). Якщо потрібно, вчитель може використовувати, у нас у класах є інтерактив, тобто або дошка, або проєктор", ― каже директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

Як повідомив Суспільному директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський, навчальний рік п’яті класи без підручників з української мови розпочали в усіх школа регіону. Загалом друковані видання для цих учнів є лише з кількох предметів.

Підручники. Фото: Суспільне Полтава

"У нашій школі на сьогодні ситуація з підручниками така, що (підручників – ред.) з усіх предметів, які діти вивчають, ми маємо лише три – це довкілля, культура добросусідства і математика", ― каже директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

"«Математику» і «Культуру добросусідства» ми отримали минулого року навчального, коли почався перший рік НУШ, а «Довкілля» ми отримали цього року, це було влітку. Після того, як завезли до школи підручники, це максимум один день на опрацювання, і їх ставимо на облік. Потім вони зразу видаються вчителям і дітям", ― говорить бібліотекарка Розсошенської гімназії Аліна Ропавка.

Оксана Мілаєвич розповідає, що попри напрацьовані системи дистанційного навчання батьки учнів хочуть навчання офлайн для своїх дітей.

"(Батьки учнів – ред.) ставлять питання: «Коли прийдуть підручники? Коли будуть підручники?». Бо дійсно, підручник – це як спілкування, дитина може спокійно роздивитися і малюнки, і різні фони. І це не так шкодить зору", ― каже вчителька української мови Розсошенської гімназії Оксана Мілаєвич.

Чи є нині підручники в Полтавській області

За словами Євгена Кончаковського, підручники надруковані за гроші благодійників. Зараз вони доставлені в область, і поки вирішують, як шкільні бібліотеки прийматимуть ці видання.

"Підручники в області є, 15 906, тобто стовідсоткова потреба. Ми повинні пропрацювати і укласти акт-прийому-передачі з кожним закладом освіти, щоб вони отримали цей підручник. Для нас це теж вперше. Крім того, в інших областях отримали трохи раніше, ми отримали лише минулого тижня", ― каже директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

За словами Євгена Кончаковського, з минулого тижня розпочали доставку підручників з української мови до шкіл області. Завершити розподіл планують до 6 жовтня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook