Куди у Кропивницькому можна здати російськомовні книжки

Російськомовні книжки на пункті збору макулатури у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

"Книжки російською мовою склала у коридорі свого помешкання. Куди їх діти – не знаю", – говорить кропивничанка Олена Михайлова. Куди у Кропивницькому можна здати таку літературу?

Олена Михайлова зібрала п’ять ящиків книжок російською. Дитяча література – така як "Читаємо по складах", вірші, російські народні казки. "Щось мала у своїй бібліотеці з дитинства. Є частина, яку купила у Криму, коли під час відпочинку потрапили з дитиною до лікарні. Тоді треба було чимось розважати трирічного сина. Книжки купувала на розкладках у Ялтинській лікарні, української не було жодної. Це був 2009 рік".

Також до коридору потрапили Крилов, Достоєвський та інші російські автори: "Навряд чи хтось колись у нашій сім'ї їх читатиме".

Поповнювати свою бібліотеку Олена Михайлова намагається хоча б раз на пів року. "Книжка нині коштує приблизно 400 гривень – принаймні ті, які я купую. Мені подобаються саме паперові книжки. Ніколи не думала, що матиму бажання позбутися якоїсь, викинути, але через війну Росії проти України, бажання непереборне".

Акції: російські книжки для допомоги ЗСУ у Кропивницькому

Нині у місті одна громадська організація збирає таку літературу – "Разом ми сила". Її керівниця Тетяна Сила розповіла Суспільному: "Приносять регулярно, вчора відвезли на макулатуру повну машину. Сьогодні вже принесли п’ять великих пакетів".

Отримані гроші організація витрачає на купівлю матеріалу для сіток та пошиття одягу для військових.

Адреса: Кропивницький, проспект Університетський, 27 (101 мікрорайон, у минулому стоматполіклініка).

Чи приймають книжки у бібліотеки Кропивницького

У бібліотечні системі міста 20 бібліотек, розповіла директорка Централізованого об'єднання бібліотек Світлана Тимків. Книжки російською мовою в жодній з них не приймають.

"Їх таких багато у нас, за попередній рік списали майже 50 тисяч. Це велика кількість. Поки ці книжки прибрали у сховища, бо наші правила не дозволяють списати велику кількість, тому робимо це поступово".

Світлана Тимків говорить, російськомовну літературу можна тільки здати на макулатуру.

Скільки коштує макулатура у Кропивницькому

У пункті приймання макулатури на вулиці Шевченка у Кропивницькому її беруть по дві гривні за кілограм.

Працівник пункту, який назвався Володимиром Ткаченком говорить, російську літературу приносять. "Буває через день, буває раз на тиждень. Кажуть, прибирають у хаті, то й викидають. Зроблять з неї туалетний папір".

Пункти приймання макулатури компанії "Екостайл", яка займається вивезенням сміття у Кропивницькому, можна знайти на мапі.