Прокуратура Німеччини розслідує поранення громадянина ФРН у Гостомелі — німецькі ЗМІ

Знищена російська військова техніка в аеропорту Гостомеля, фото: УНІАН

Федеральна прокуратура Німеччини розслідує можливий воєнний злочин російських військових під час наступу на Київ минулого року. Мова про обстріл мирних мешканців Гостомеля, під час якого постраждав громадянин ФРН.

Про це повідомляє німецьке видання Tagesschau, що посилається на дані агентства новин dpa.

На запит німецьких журналістів речниця Федеральної прокуратури підтвердила, що відомство дійсно розслідує випадок у Гостомелі, що стався у перший місяць повномасштабного російського вторгнення в Україну. Правоохоронці ФРН почали слідчі дії в середині липня.

Звинувачення полягає в тому, що російські сили в українському місті обстріляли та поранили мирних жителів, серед них був цивільний з німецьким громадянством.

"З цього приводу є початкова підозра у вчиненні воєнних злочинів. Ми перебуваємо в тісному контакті з українськими правоохоронними органами для з'ясування обставин", — зазначили у пресслужбі прокуратури Німеччини.

Федеральна прокуратура Німеччини раніше ініціювала так звані структурні розслідування воєнних злочинів в Україні, скоєних протягом березня 2022 року. Мета полягає в тому, щоб отримати якомога більше доказів без конкретних підозрюваних.

Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні

У вересні 2023 року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.

Станом на 3 серпня 2023 року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.

Воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.