У Луцьку розпочався футбольний турнір Спецолімпіади України

Футбольний турнір у спортивному комплексі ВНУ у Луцьку, 27 вересня 2023-го. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцьку 27 вересня стартував футбольний турнір Спеціальної олімпіади імені Миколи Стасюка для учасників із інтелектуальними порушеннями. Всеукраїнські змагання організували в спортивному комплексі ВНУ.

Про це Суспільному розповіла організаторка заходу, заступниця голови правління громадської організації "Батьки дітей із синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку" Катерина Свіщева.

Старт змагань. Фото: Суспільне Луцьк

З її слів, до участі зголосилися 15 команд із восьми областей України.

"У таких масштабах ми вперше проводимо Всеукраїнські змагання з футболу Спеціальної олімпіади України. Також нюанс, що ми проводимо жіночий об’єднаний футбол і просто чоловіки змагаються. Тобто, в одному турнірі буде відбуватись два одночасно", — говорить Катерина Свіщева.

Катерина Свіщева. Фото: Суспільне Луцьк

Перед стартом змагань учасники зібрались у фойє. Гравці команди з Донецької області з часу повномасштабної війни, сказав тренер Михайло Єфремов, не збиралася разом.

"Відколи почалась повномасштабна війна, діти мусили виїхати у різні регіони. Я телефонував їм, зібрав всіх, бо маю контакти і ми вирішили зустрітись і цього року взяти участь у змаганнях. Вчора приїхала частина команди, сьогодні інші доїхали і ми тут в Луцьку зустрілися", — каже чоловік.

Михайло Єфремов. Фото: Суспільне Луцьк

Перший раз за півтора року зустрівся зі знайомими і товаришами гравець донецької команди Віктор Літвяков.

"Всі разом до війни вчилися, а потім роз'їхалися по різних містах. З Донецької області всі, всі з сіл – Чистий Яр, Бахмут, Соледар, вчились просто всі разом в школі-інтернаті", — сказав спортсмен.

Віктор Літвяков. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів тренера, фахівця з реабілітації Олександра Колоса,

"Хлопці разом вже 12 років, не приходять, не уходять. Це в інтернаті і цей раз тренувались і от приїхали пограти. Це люди всі до єдиного інваліди другої групи психоневрологічного напрямку. З ними природно, працювати дуже важко, вони не завжди врівноважені, но якось знаходимо мову", — каже тренер.

Олександр Колос. Фото: Суспільне Луцьк

22-річний легкоатлет Валентин Новосад із Волині, який здобув "срібну" й "бронзову" медалі на Всесвітніх літніх іграх Спеціальної олімпіади в Берліні каже: нині представляє команду "Волинські патріоти".

"Я зайняв друге місце за бігання і третє за стрибки. В мене все добре, тренер дуже задоволений і ми хлопці будемо переможцями України", — зазначив лучанин.

Валентин Новосад. Фото: Суспільне Луцьк

Капітан чоловічої команди з Волині Володимир Комаринський розповів, що спортсмени мріють потрапити на чемпіонат Європи та світу з футзалу

"У нас один здоровий в команді, а всі інші з особливими потребами, нас семеро в команді. Ми дуже готувалися до гри", — говорить капітан команди.

Фото: Суспільне Луцьк

Як зазначила воротарка жіночої команди Волині Яна Ярмольська, у команді є восьмеро учасниць-спортсменок.

"П’ятеро на полі – троє з особливими потребами і двоє звичайні люди. Ми з ними дуже часто збираємось на різні турніри, товариські матчі, тому нам без проблем з ними товаришувати, грати і це тільки в задоволення нам та їм", — говорить лучанка.

Яна Ярмольська. Фото: Суспільне Луцьк

Допомагають адаптуватися в спорткомплексі учасникам спецолімпіади, каже студентка медуніверситету Вікторія Гонтар.

Студентів медуніверситету запросили на змагання як волонтерів, аби допомогти учасникам спецолімпіади адаптуватися в спорткомплексі, каже студентка Вікторія Гонтар.

"Щоб показати учасникам де що знаходиться, готували їм каву брейк, приготували чай, пригощали смаколиками, підтримували учасників перед змаганнями, щоб в них був гарний настрій і налаштували їх на позитивні емоції", — розповіла дівчина.

Як додала організаторка спортивного заходу Катерина Свіщева, всі учасники отримають подарунки та дипломи, найсильніші — переможні кубки.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.