Корови для родин. На Миколаївщині селянам видали худобу

Корова у вантажівці, 26 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Жителі трьох населених пунктів Шевченківської громади отримали гуманітарну допомогу — корів. Програма з забезпечення мешканців Миколаївщини худобою реалізується гуманітарним штабом "Центр підтримки бізнесу" спільно з міжнародним фондом "Save the children".

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник штабу Артем Ващиленко.

"Ми привозимо 31 корову, взагалі це лише частина загальної програми із забезпечення мешканців територіальних громад Миколаївщини худобою. У рамках цієї програми ми будемо поставляти велику рогату худобу, корів і також курей, для мешканців постраждалих громад", — розповів Артем Ващиленко.

Корів виводять з вантажівки, 26 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

20 корів отримали жителі трьох сіл Шевченківської громади, говорить голова Олег Пилипенко.

"Дуже багато людей до війни в нас жило за рахунок підсобного господарства і війна позбавила їх такої можливості. Ми вибирали такі родини, які, по-перше, будуть дбати про цих корів, по-друге, спроможні будуть їх утримувати", — сказав Пилипенко.

Жителька села Зоря Шевченківської громади Любов до повномасштабної війни мала своє господарство.

"У нас дуже було велике господарство, було чотири корівки, а з цією війною залишилася тільки одна. Ми приїхали, вона сама ходила, ми її взяли, а тепер в нас буде ще одна. Ми їх випустили, думали в надії, що це буде не довго і вийшло так, що ми їх не знайшли", — говорить Любов.

Жителька Шевченківської громади отримує корову, 26 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У рамках програми з забезпечення мешканців Миколаївщини худобою Любов отримала корову, розповідає, тепер відновлюватиме своє господарство.

"У нас і доїльний апарат, і все, але все згоріло, ми відновлювали все наново, і сарай, і доїльний апарат. Все було централізовано, але зараз я думаю ми потихеньку все зробимо. Будемо підіймати сільське господарство. Якщо брати із цими, то це буде до 20 корів. До війни було 80, тоді трішки менше, село цим коштом жило", — говорить жінка.

Жителька громади Таміла з коровою, 26 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Під час повномасштабної війни втратила своїх корів і жителька села Таміла, говорить, тепер матиме одну.

"Корови в нас були, але вони в нас пропали. І дві, і три, спочатку чотири було, але молоді були. Десь його треба реалізовувати, але поки в реалізації ж немає, поки для себе, будемо їсти. Сарай у нас зберігся, ми дах замінили, так що корові є де перебувати", — каже Таміла.

У рамках цієї програми родини будуть забезпеченні також і кормами для тварин для тривалого утримання худоби, розповів Артем Ващиленко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.