"Новий штам COVID-19 оминає імунітет". Фахівчиня з Дніпра розповіла, як вберегтися від інфекції та чи потрібні щеплення

Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Вірусний сезон грипу та коронавірусу стартує на початку жовтня. До відомих штамів COVID-19 "Дельта" й "Омікрон" в Європі додався новий – "Пірола".

Як захиститися від інфекції, кому треба щеплення та за яких умов повернуть карантинні заходи – Суспільному розповіла представниця обласного центру контролю і профілактики хвороб Галина Шамичкова.

За словами фахівчині, характерні ознаки для більшості штамів коронавірусної хвороби — біль у горлі, чхання, нежить, закладений ніс, тривалий кашель, людина швидко втомлюється та втрачає апетит.

"Наразі останній штам коронавірусу, який підтверджений в області, це "Омікрон". Взагалі в регіоні підтвердили спочатку штам "Дельта", потім "Омікрон". Після мутації "Омікрону" говоримо вже про новий штам — "Пірола". Він дуже мінливий, оминає імунітет людини. Тобто людина може бути щеплена, перехворіти на "Омікрон" і захворіти ще й на "Піролу", — говорить Галина Шамичкова.

Представниця Дніпропетровського обласного центру контролю і профілактики хвороб Галина Шамичкова. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Вона додає: при виявленні перших сиптомів — чхання, кашлю, температури, слід звернутися до сімейного лікаря та зробити тест.

"Це мазок, це не кров. Це більш такий метод простий. Того ж дня зразки доставляються до лабораторій, де на сучасному обладнанні проводять дослідження. До кінця доби вже маємо результат, він автоматично направляється в заклади охорони здоров'я", — каже жінка.

Галина Шамичкова зазначає: увесь час триває робота над розробкою вакцини, яка буде дієва проти нових штамів COVID-19. Наразі ж слід подбати про щеплення, особливо людям, які мають супутні захворювання та з категорії 60+.

Сплеск грипу та коронавірусної інфекції, за словами фахівчині, прогнозують на початок жовтня. За небезпечної ситуаТож для профілактики захворювань вона радить вчасно зробити щеплення проти групу і коронавірусної хвороби, зробити тест, аби визначити, чи не є ви носієм інфекції, дотримуватися дистанції та носити маску.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро