Понад 800 тисяч збитків. Керівника підприємства на Кіровоградщині підозрюють у зловживанні службовим становищем

31-річного керівника комунального підприємства з Долинської підозрюють у купівлі дизельного генератора за штучно завищеною ціною. Фото: СБУ в Кіровоградській області

Керівника комунального підприємства Долинської міської ради Кропивницького району Кіровоградської області підозрюють у зловживанні службовим становищем під час закупівлі дизельного генератора.

За інформацією речниці обласної прокуратури Наталії Алєксєєнко, слідчі встановили, що 31-річний підозрюваний відповідав за публічні закупівлі й на початку 2023 року здійснив процедуру закупівлі дизельного генератора для потреб комунального підприємства в інтересах місцевого підприємця за суттєво завищеною ціною, а різницю між сплаченою сумою та ринковою ціною привласнив.

"Згідно з висновками експертиз, зловживання посадовця завдали місцевому бюджету понад 800 тисяч гривень збитків".

За даними речниці Служби безпеки України в регіоні Юлії Ткач, генератор іноземного виробництва, ринкова ціна якого не перевищує 1,7 мільйона гривень, в лютому 2023 року купили за 2,5 мільйона без проведення відповідного тендеру.

"Для реалізації "схеми" її організатор вносив неправдиві відомості до звітної та фінансово-господарської документації".

Чоловіку оголосили про підозру за статтею "Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки". Санкція статті – 3-6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Вирішують питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від посади.

Заступник Долинського міського голови Олександр Климчук сказав, що міська рада співпрацює зі слідством, чекає його завершення, судового розгляду та офіційного вироку.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.